Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Нафтогаз" пояснив ріст ціни на газ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

  У “Нафтогазі” пояснюють зростання ціни на газ штучним дефіцитом поставок блакитного палива, який нібито створює російський “Газпром”. Таким чином російський газовий монополіст тисне на Євросоюз з метою якнайшвидшого запуску газопроводу “Північний потік-2”.

  6006_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Штучний дефіцит став одним з факторів збільшення спотових цін на газ в Євросоюзі та Україні, стверджує директор з інтегрованих комунікацій “Нафтогазу” Максим Белявський.

  Зокрема, як вважає чиновник “Нафтогазу”, на різке зростання спотових цін на газ в Євросоюзі та Україні вплинули три фактори. Крім штучного дефіциту поставок газу, Белявський також відзначає зростання попиту на електроенергію (який спровокувало відновлення економіки після пандемії), а також зниження вироблення відновлюваної енергетики (через несприятливу погоду).

  Тим часом, спотова ціна газу продовжує зростати і зараз на хабі TTF вона становить 490 доларів (13,2 тис. гривень) за тисячу кубометрів. Це – не враховуючи транспортування до кордону України та інших зборів.

  Однак стабілізувати ціну можна. Белявський стверджує, в даному питанні може допомогти збільшення обсягів транспортування газу через газотранспортну мережу України.

  За його словами, наша система, на відміну від “Північного потоку-2” та інших маршрутів “може оперативно реагувати на зміну ринкового попиту (завдяки газосховищам), таким чином обмежуючи коридор коливань спотових цін на газ, і відповідно – зменшуючи потребу в спалюванні вугілля і знижуючи викиди діоксиду вуглецю”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми