Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

До чого готуватися українців в опалювальний сезон - "Нафтогаз"

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Нафтогаз

  До початку опалювального періоду держкомпанія планує додатково закачати в сховища ще 1 млрд кубометрів газу.

  0993_20141103113122.jpg (23.52 Kb)


  Запасів газу у підземних сховищах в обсязі 19 млрд кубометрів, які "Нафтогаз України" планує накопичити перед початком зимового періоду, вистачить для стабільного проходження опалювального сезону навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії "Нафтогаз України".

  Зазначається, що станом на 1 вересня у вітчизняних підземних сховищах (ПСГ) накопичено понад 18 млрд куб.м газу — це майже 60% від загальної ємності підземних сховищ України, що відповідає середньому рівню наповненості газосховищ Європи.

  При цьому до початку опалювального періоду держкомпанія планує додатково закачати в сховища ще 1 млрд кубометрів газу.

  "До початку опалювального сезону "Нафтогаз" планує накопичити понад 19 млрд куб.м газу в українських ПСГ. Такого обсягу буде достатньо для стабільного проходження опалювального сезону навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах", - сказано в повідомленні.

  Також наголошується, що зараз в українських сховищах в режимі "митний склад" зберігається 3,3 млрд кубометрів газу, який належить іноземним трейдерам і приватним компаніям-резидентам.

  "Є певні побоювання, пов'язані з можливим реекспортом газу, що належить нерезидентам. Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували 0,06 млрд куб. м. Всі інші запаси або реалізовані на українському ринку, або і надалі залишаються в ПСГ", ‒ зазначив в.о. генерального директора "Укртрансгазу" Сергій Перелома.

  Опалювальний сезон: що необхідно знати
  На початку червня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні опалювальний сезон 2021-2022 років почнеться вчасно.
  У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.
  Опалювальний сезон в Україні зазвичай починається в другій половині жовтня.
  10 червня 2021 року Кабмін затвердив мінімальний запас газу для українських сховищ.
  Запаси природного газу в українських підземних сховищах на початок вересня становили 18,2 млрд кубометрів, що майже на 30% менше торішніх показників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми