Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експерт заявив, що ціни на газ зросте вдвічі

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ціни, газ

    Європа зараз відходить від "брудної енергетики" - від вугілля та атомної енергії. Потужності, які це використовували, переводять на газ. Відповідно у ньому зростає потреба. Через це підвищуються ціни.

    6006_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Про це розповів експерт з енергетики Святослав Павлюк.

    Вартість газу на світових ринках почали зростати з початку року. На 13 вересня вона склала 730$ за тисячу кубометрів – підскочила більше, ніж удвічі.

    — Найближчі 20 років розвиватиметься "зелена енергетика" – сонячна, вітрова, – пояснює Святослав Павлюк. – Зараз вона потребує великих фінансових вливань. Але десь у 2040-х вона значно подешевшає. Відпаде потреба у великих об'ємах газу. Але на теперішній момент газ – основна альтернатива вугільній та атомній енергіям.

    Яку роль у подорожчанні відіграє Росія?

    Вона – найбільший постачальник. Може створювати кризи і дефіцити на європейському ринку. Москва не саботує відверто постачання. Але у світлі добудови і запуску "Північного потоку-2" (газопроводу з РФ до Німеччини в обхід України. 10 вересня російська компанія "Газпром" оголосила про завершення будівництва. Поставки газу планують почати 1 жовтня, обидві нитки можуть запрацювати до 1 грудня. – ред) Росія прагне продемонструвати, що прокачування палива через українську газотранспортну систему невигідне.

    Рік тому ринкові ціни на газ почали сплачувати і побутові споживачі. У регіонах нові ціни налякали людей. Урядові довелося терміново обмежувати їх.

    Вартість і зараз обмежена. Реальна ціна в Україні складає 19 тисяч гривень за кубометр, із врахуванням доставки. "Нафтогаз" закачує блакитне паливо у газосховища за європейськими цінами й продає населенню зі значною знижкою – за ціною 7,4 тисячі гривень за кубометр. Максимально допустима урядом – 7,9 тисяч гривень. Виходить, що газ, за який споживачі платять 300 гривень за місяць, закуповуємо за 700. Таке регулювання має негативні наслідки. У населення з'являється переконання, ніби уряд може вирішити всі проблеми з опаленням. І тому можна не утеплювати житло й не обмежувати себе у споживанні енергії. У крайньому разі завжди можна вийти на вулицю, перекрити дороги й влаштувати протест. За таких умов Кабмін починає тиснути на приватні компанії, прагнучи вирішити проблеми з газом за їхній рахунок.

    На кінець літа Україна мала у сховищах 18 млрд кубів газу. За даними "Укртрансгазу", українські підземні сховища заповнені на близько 60%. Чи вистачить Україні цього газу на опалювальний сезон?

    Юрій Вітренко (виконувач обов'язків міністра енергетики України. – ред.) не сказав, що шість із 18 мільярдів кубометрів у сховищах належать приватним компаніям. Газу, який видобувають в Україні, не вистачає для внутрішніх потреб. Якщо зима цього року виявиться холодною, це матиме катастрофічні наслідки для бюджету. Зараз бюджетна ціна газу складає 7,9 тисяч гривень. Але якщо вдарять сильні морози, вона може вирости до 17 тисяч. Тому населенню слід не покладатися лише на уряд, а займатися утепленням власних осель і та привчатися економити енергію. Великих об'ємів споживання газу ми не витримаємо.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми