Російський "Газпром" не забронював додаткові потужності по транзиту газу через Україну на жовтень. На тлі цього ціна на газ в Європі вже перевищила $900 за тисячу куб. м.
Компанія "Оператор ГТС України" 20 вересня запропонувала на аукціоні транзит в обсязі до 9,8 млн куб. м на добу через станцію "Суджа" і до 5,2 млн куб. м на добу через "Сохрановку", але вони залишилися незатребуваними.
Відзначимо, у вересні російська компанія забронювала лише 4,3% з усіх запропонованих потужностей. А це в свою чергу лише 0,65 млн куб. м. на добу або 19,5 млн куб. м на весь місяць.
Як раніше заявляли в "Газпромі", брак газу в підземних газових сховищах Європи можуть не встигнути надолужити і вартість, ймовірно, зросте ще більше. В Україні та країнах Балтії цю ситуацію називають шантажем РФ для якнайшвидшого запуску "Північного потоку-2". Газодефіціт в Європі може ще більше погіршити ситуацію з приходом холодів.
Як заявив раніше постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов, подорожчання газу в Європі буде сприяти введенню в експлуатацію трубопроводу "Північний потік-2". Газопровід добудували ще 10 вересня.
Красотка Деми снова балует мужчин пикантными фото…
На смітнику під Дніпром знайшли мішки з мільйонами гривень (фото) …
Топ-10 найдорожчих українських бізнес-брендів …
Forbes опублікував фотографії нового iPhone 8…
iPhone 8: фоторепортаж…
В Інтернеті з’явилися фотографії єдиного курорту в "ДНР"…
Молоді мільярдери-холостяки: топ-10 рейтинг Forbes (ФОТО)…
У Франції знайшли закинутий автосалон жигулів (фото)…
В Англії продають замок за ціною квартири (ФОТО)…
Українська 500-тка в топ-15. Найкрасивіші гроші світу…