Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Як уникнути дефіциту газу у Європі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

    Голова правління НАК «Нафтогаз України» заявляє, що дефіциту газу в Європі можна уникнути, якщо Газпром дозволить європейським компаніям купувати «блакитне паливо» з точкою передачі на кордоні «Росія-Україна».

    3993_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    Про це Вітренко повідомив у Facebook.

    «Для цього (для покриття дефіциту газу в Європі. — Ред.) Газпром має прямо зараз почати на своїй електронній платформі виставляти своїм європейським контрагентам пропозицію газу з точкою передачі на кордоні „РФ-Україна“ (газовимірювальна станція „Суджа“). Тоді європейські контрагенти Газпрому зможуть самі забронювати транзит через Україну. На нашій стороні якраз проблем точно немає, у нас все відкрито і доступно», — заявив Вітренко.

    На його думку, те, що Газпром відмовляється перенести точку передачі газу, вказує на його зловживання своїм домінуючим становищем на європейському ринку.

    Очільник Нафтогазу підкреслив, що російський монополіст не грає за європейськими правилами, і Кремль продовжує використовувати газ як геополітичну зброю проти Європи і проти Украіни.

    «Для тих, хто вірить Кремлю і піддається на шантаж, що із запуском „Північого потоку-2“ в Європі буде більше газу, і відповідно, нижчі ціни. Газпром після запуску „Північного потоку-2“ може обсяги, які зараз йдуть через Україну, перевести на „Північний потік-2“. І тому газу більше не стане, просто зміниться маршрут», — зауважив Вітренко.

    Він також привітав рішення німецького регулятора допустити польську державну компанію PGNiG до процесу розгляду заявки оператора «Північного потоку-2» на сертифікацію.

    Нагадаємо, польська нафтогазова компанія PGNiG здобула право взяти участь у сертифікації газопроводу «Північний потік-2».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми