Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Європа хоче залишити Україну як транзитера газу

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: газ

    У Єврокомісії вважають, що Третій енергопакет Євросоюзу повинен повністю застосовуватися до російського газопроводу "Північний потік-2".

    6991_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    Україна має залишитися країною-транзитером газу до Європи.

    Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції за підсумками 23-го Саміту Україна - ЄС у Києві.

    "Для Єврокомісії очевидно і незмінно, що Україна є і повинна залишитися країною транзиту газу", - сказала вона.

    Крім того, вона також зазначила, що Третій енергопакет Євросоюзу повинен повністю застосовуватися до російського газопроводу "Північний потік-2".

    Транзит газу через Україну:
    Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) у січні-вересні 2021 року скоротився на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 32,6 млрд кубометрів.

    "Оператор ГТС України" пропонує близько 80 млн куб. м на добу додаткових потужностей для транзиту газу до Європи, проте результати аукціонів демонструють - "Газпром" не зацікавлений у збільшенні поставок.

    Українська ГТС використовується менш ніж на третину від загальної транзитної потужності в 146 млрд куб.м на рік. Ці незадіяні потужності, що вдвічі перевищують потужності "Північного потоку-2", можуть бути використані для збільшення поставок газу в ЄС.

    1 жовтня "Газпром" зупинив транспортування газу через Україну в Угорщину. Це стало наслідком підписання між сторонами нового довгострокового контракту на постачання газу в обхід України та провокує зростання цін на газ в Європі.

    Третій енергопакет: що необхідно знати
    Прямими вимогами Третього енергопакету є відділення оператора газопроводу від впливу "Газпрому", а також забезпечення вільного доступу покупців до придбання газу і подальшого бронювання транзитних потужностей. А це можливо тільки при встановленні точки продажу газу на виході з російської газотранспортної системи – в Усть-Лузі.

    Забезпечення вільного доступу тільки до "Північного потоку-2" без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності, який є обов'язковим відповідно до рішення Європейського суду.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми