Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Путін вже розпочав газовий шантаж - Кулеба

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Північний потік-2

    Президент РФ Володимир Путін не міг дочекатися запуску "Північного потоку-2" і перейшов на газовий шантаж. Під час зустрічі президент США Джо Байден погодився з українським колегою Володимиром Зеленським у тому, що новий газопровід – погана угода.

    3581_a36f762-ff8918f-800d51a-pipeline-2.jpg (62.95 Kb)

    Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв'ю PISM. За його словами, лідер Кремля знехтував нормам європейського законодавства і використовував газ як зброю. Йдеться про рішення Росії знизити поставки газу в Європу, що призвело до різкого подорожчання блакитного палива.

    "Сьогодні всі в Європі відчувають, як "Газпром" використовує свою монополію на постачання палива до ЄС: ціни на газ злетіли до рекордних максимумів, Путін явно з нетерпінням чекав цього і розпочав політику газового шантажу – він уже чинить тиск на Брюссель щодо прискорення сертифікації "Північного потоку-2", – пояснив Кулеба.

    Міністр зазначив, що президент України Володимир Зеленський зазначив це під час свого недавнього візиту до Вашингтона. "Адміністрація США поділяє нашу оцінку того, що "Північний потік-2" є "поганою угодою", яка загрожує енергетичній безпеці значної частини євроатлантичної спільноти", – додав політик.

    Чому подорожчало блакитне паливо
    "Газпром" напередодні запуску "Північного потоку-2" обмежив поставки, не став замовляти додаткові потужності й фактично призвів до дефіциту блакитного палива. Додатково до цього:

    минула зима в Європі була холодною, сховища були виснажені;

    долучилися спекулянти на газовому ринку, через які ціни почали різко злітати;

    Європа намагалася відмовитися від використання вугілля, що також посилило дефіцит.

    Що зараз із "Північним потоком-2"?
    Незважаючи на те, що перша нитка газопроводу вже заповнюється газом, почати роботу в найближчі місяці йому навряд чи вдасться. Заявку на сертифікацію газопроводу компанія Nord Stream 2 AG направила Федеральному мережевому агентству Німеччини Bundesnetzagentur тільки 13 вересня. У німецької сторони є 4 місяці, щоб її розглянути. Після цього проєкт рішення агентства передадуть Єврокомісії. На розгляд у неї є 2 місяці, але цей термін може бути продовжений ще на 2.

    "Північний потік-2" може запрацювати не раніше березня 2022-го, або навіть у травні. Без сертифікації почати комерційне прокачування газу неможливо.

    "Компаніям у будь-якому разі треба бронювати певні потужності, це можливо тільки у сертифікованого оператора, – говорить керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович. – Зараз до процесу сертифікації увагу підвищено. Рішення німецького регулятора і подальше рішення Єврокомісії будуть розглядатися буквально під мікроскопом з точки зору дотримання верховенства права ЄС".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми