Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна пропонує Росії знижку на транзит газу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, транзит

  Знижка в 50% на прокачування газу до Європи, яку Україна запропонувала Росії, посилить енергетичну безпеку країни. Причому не лише під час опалювального сезону, а й у тривалій перспективі.

  3581_a36f762-ff8918f-800d51a-pipeline-2.jpg (62.95 Kb)


  За словами радника міністра енергетики Лани Зеркаль, ця пропозиція – повністю безпрограшна для України. Тоді як для Росії навпаки – невиграшна.

  "Якщо Путін прийме пропозицію України, наша газотранспортна мережа покаже, наскільки вона може захистити Європу в найближчі 20 років, коли газ працюватиме "перехідним" паливом від вугілля до енергії сонця, вітру чи водню. Якщо ні – доведе, що Москва використовує газ як зброю. Це посилить позиції України в боротьбі проти запуску "Північного потоку-2", – пояснила Зеркаль.

  Вона нагадала, що українська пропозиція стосується лише додаткових обсягів газу. Цін же на прокачування газу за чинним контрактом ніхто не змінюватиме. Причина проста: попри енергетичну кризу, Росія використовує українську газотранспортну мережу лише на третину.

  "Збільшення постачання через українську трубу – наш спільний із Європою інтерес. Саме тому Росія не хоче цього робити. Адже на континенті сьогодні – газова війна", – додає радник міністра.

  "Правильна" сертифікація "Північного потоку-2" посилить Україну
  Російський газопровід "Північний потік-2" має бути сертифікованим відповідно до "Третього енергетичного пакету". Це – зведення правил, розроблених Європою ще в 2000-х роках задля захисту від монополії "Газпрому".

  За цими правилами, торгівля енергоресурсами має здійснюватися безперешкодно. Тобто вони не можуть використовуватися як зброя.

  І саме ці правила, за словами Зеркаль, можуть захистити Україну і від "Північного потоку-2". Понад те, сертифікація російського газопроводу за цими правилами навіть посилить позиції української газотранспортної системи (ГТС).

  "Якщо цей газопровід та інші російські газопроводи сертифікують за вимогами "третього енергопакету", Кремль не зможе диктувати ні цін, ні обсягів постачання, ні їхнього напрямку. З'явиться конкуренція, у якій наша ГТС перемагатиме завдяки зручності та ефективності", – запевняє радниця міністра.

  Що вимагають від "ПП-2" закони ЄС?
  Оператор "Північного потоку-2" має бути повністю відділений і незалежний від компанії "Газпром".

  Аби правила доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки в Лубміні (ФРН) до вихідної точки в Усть-Лузі (РФ).

  ГТС України має бути відкритою для використання третіми сторонами на кордоні з РФ.

  50% потужностей мають резервуватися для альтернативних постачальників.

  Росія тисне на Європу, зменшуючи транзит газу через Україну
  Пропускна здатність української ГТС на виході становить 146 млрд кубометрів, з яких лише 40 мільярдів використовується для транзиту. Понад те, у 2020 році цей показник становив 65 млрд кубометрів. Тобто транзитні потужності ГТС України нині не використовуються РФ навіть наполовину.

  Причина зменшення обсягів транзиту з боку проста. Це – звичайний тиск на Європу для якнайшвидшого запуску "Північного потоку-2", з одного боку. І економічний тиск на саму Україну – з іншого.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми