Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Українцям змусять платити за газ ще більше

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ

    В Україні у більшості постачальників газу діють два тарифи: місячний та річний. Перша цифра змінюється разом із ситуацією на ринку, а друга зафіксована до травня 2022 року. Через зрив енергетичної політики уряду деяким українцям доведеться платити за кожен кубометр блакитного палива 38,35 грн.

    3967_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Про те, як і чому змінюються ціни.

    Для кого подорожчає газ?
    Абсолютна більшість українців користується річними тарифами на блакитне паливо. Їм змін із листопада чекати не варто. А ось кого може зачепити подорожчання:

    тих, хто перейшов на місячні тарифи;

    тих, чий постачальник перестав виконувати свої зобов'язання і як наслідок клієнтів перевели на постачальника останньої надії (там тариф утричі вищий за річний).

    Місячні ціни вже досягли найбільшого в історії України розміру. Так, наприклад, постачальник "ТАС Енергія Країни" у жовтні продавав куб за 31,06 грн, а в листопаді – вже за 38,35 грн.

    Згідно з правилами, постачальники повинні публікувати свої ціни 25 числа кожного місяця, але станом на 26 жовтня ціла низка компаній досі не показала, скільки коштуватиме куб у листопаді:

    "Агросинтез Трейдінг" не опублікували ціни

    "Волиньелектрозбут" опублікували ціну 12,98 грн (не змінили)

    "Київгазенерджі" не опублікували ціни

    "Енерджі Трейд Груп" не опублікували ціни

    Yasno не опублікували ціни

    "Одесагаз-постачання" не опублікували ціни

    "Асканія Енерджі" 19,95 грн (тариф не змінили)

    "ТАС Енергія Країни" 38,35 грн (було 31,06 грн)

    Наприклад, якщо клієнт "ТАС Енергія Країни" за 100 кубів цього місяця заплатить 3106 грн, то в листопаді за таку саму кількість доведеться віддати вже 3835 грн.

    Але якщо для населення в основному діють річні тарифи, то з бізнесом справи набагато гірші. Вони змушені платити за блакитне паливо за ринковими цінами. Високі тарифи на газ – не єдина проблема, розповідає Артем Ремпен, операційний директор компанії GR Agro.

    Далеко не кожен постачальник в умовах, що склалися, погоджується постачати блакитне паливо бізнесу. Наприклад, на Дніпропетровщині, як каже Ремпен, було лише три варіанти, і користуватися можна лише тим газом, за який уже заплатили (розширити обсяг не вийде).

    До чого тут Кабмін?
    Українцям розповідають, що через відвертий шантаж Росії та спровоковану на ринку газу кризу довелося піднімати ціни і всередині країни. І справді, у багатьох європейських країнах блакитне паливо різко подорожчало. У багатьох, але не скрізь.

    Справа в тому, що Україна могла б бути повністю незалежною від газу російського видобутку. Так, підтверджені запаси власного блакитного палива становлять 900 млрд кубометрів. Щорічно країна витрачає лише 29,8 млрд.

    Тобто власного газу може вистачити на 30 років! Але Кабмін повністю провалив завдання нарощувати видобуток газу. А "Нафтогаз", компанія, яку заснував уряд, не отримала необхідної кількості ліцензій на видобуток блакитного палива.

    Влітку, коли газ коштував у три-п'ять разів дешевше, уряд не поставив завдання закуповувати блакитне паливо та поповнювати газові сховища. Як наслідок, вони заповнені лише на 60%.

    Зараз там міститься 18,1 млрд кубів, а торік у цей же період було 25,6 млрд кубометрів. Але і з цих 18,1 млрд 3,3 млрд належить іноземцям. Ще частина – приватним українським компаніям, ще близько 4,5 млрд кубів – технічний газ, який викачувати не можна (інакше впаде тиск). Отож, якщо зима буде холодною, то через провалену підготовчу кампанію українці можуть мерзнути.

    Тарифи на газ для бізнесу досягли історичних показників, і тепер на українців чекає зростання цін на всі товари та послуги. Але і це не все, чим "відзначився" Кабмін, – Україна йде на перших місцях за смертністю від коронавірусу у світі, і все через провал вакцинації.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми