Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Порівняння цін на газ в Європі та Україні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ

    Спровокована російським «Газпромом» енергетична криза призвела до стрибка цін на блакитне паливо по всій Європі.

    99_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Ціна на газ по всій Європі досягла історичних позначок. Вимушені заощаджувати навіть мешканці відносно багатих країн ЄС.

    Водночас в Україні, яка витрачає в рази більше газу, ніж сусідні держави зі схожим кліматом, вартість блакитного палива для населення зафіксували практично на одній із найменших позначок — менш як 8 грн за куб. Наприклад, у Польщі, залежно від постачальника, ціна варіюється від 11 до майже 15 грн за куб. В Іспанії платять понад 16 грн за кожен куб.

    «У нас діє шість різних тарифних планів. За рік ми платимо десь 1900 євро (4,7 тис. грн на місяць). Звичайно, економимо. Такого щоб ми ходили роздягненими у квартирі, не буває. Усі спимо в теплих піжамах, по квартирі ходимо вдягненими і в капцях. Тут не заведено так, як в Україні, щоб узимку вікна відчиняли на провітрювання. Хоча тут зими м’якші», — розповідає мешканка Алессандрії (Італія) Світлана.

    У Бельгії сім’я з трьох осіб платить за газове опалення близько 5,2 тис. грн у невеликій двокімнатній квартирі. І це за умови жорсткої економії, утеплених будинків. Платіжка приходить раз на рік (або раз на квартал) і платити треба заздалегідь. Тобто щоб отримувати газ наступного року, за нього треба заплатити цього року. Наприкінці оплаченого періоду знімуть покази лічильника: якщо витратити менше, ніж заплатив, повернуть кошти. Якщо навпаки — треба буде доплатити.

    Таким чином, багато країн вирішили для себе проблему накопичення заборгованості. І до блакитного палива тут ставляться як і до будь-якого іншого товару — спершу вибери постачальника, потім заплати, а вже потім користуйся.

    Іноді платежі за опалення входять у вартість оренди (для тих, хто орендує нерухомість). Ідеться не тільки про країни ЄС. І якщо невчасно заплатити, власники житла просто виселять.

    Завдяки чому українці платять за газ менше

    У країнах ЄС не лише платять більше за комуналку, а й більше заробляють. Українці ж опинилися у складному становищі: газ за кордоном доводиться купувати за тими ж цінами, що й, наприклад, французи, при тому, що держбюджет Франції приблизно в 16 разів більший, а французькі зарплати майже в 6 разів вищі.

    Ціна на газ, як і на хліб, картоплю тощо, формується виходячи з цілої низки факторів. І підрахунок собівартості видобутку без урахування інвестицій у нові свердловини можна порівняти зі спробою підрахувати вартість картоплі, оцінивши витрати на збирання врожаю.

    Але на відміну від овочів, щоб отримати ще один «урожай», недостатньо посадити картоплю. Для газу потрібно отримувати ліцензії, проводити розвідку, буріння, витрачати великі суми на устаткування. І зрештою далеко не факт, що вийде викачати ту кількість газу, на яку розраховували.

    Наразі весь видобутий держкомпанією газ іде на потреби населення. Його ціна справді може бути нижчою, але тоді треба змиритися з тим фактом, що вже в найближчому майбутньому Україна взагалі не матиме власного блакитного палива. А щоб нарощувати видобуток, за це доведеться платити.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми