Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Путін урізав транзит газу через Україну

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, транзит

    У "Газпромі" прозвітували про прокачування через Україну 40 млрд куб. м газу в 2021 році. Як повідомив гендиректор "ОГТСУ" Сергій Макогон, це майже на 30% менше, ніж минулого року та майже вдвічі менше, ніж у 2019-му. У західних ЗМІ дорікають російському концерну за бажання отримувати великий прибуток з продажу газу у період кризи.

    9118_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)


    "Загалом у 2021 році обсяг постачання "Газпромом" газу до країн ЄС становитиме близько 145 млрд куб. м, що стане мінімумом за останні 6 років і менше, ніж у пандемічному 2020 році. І це на фоні максимальних цін на газ у ЄС та значним зростанням постачання газу до Туреччини та Китаю", – написав у своєму Facebook Сергій Макогон.

    При цьому, незважаючи на заяви РФ про початок постачання додаткових обсягів газу до країн Євросоюзу, транзит через Україну не перевищує заброньованих 109 млн куб. м на добу.

    Тим часом ціна газу в Європі вже перевищила $1550 за 1 тис. куб. м (або 131,1 євро/МВт*год), свідчать дані ICE Futures. Це у 7,5 раза дорожче, ніж на початку року. Як зазначив гендиректор "Оператора газотранспортної системи України", це є результатом небажання Росії збільшувати постачання в ЄС, доки не буде сертифіковано "Північний потік-2".

    Західні ЗМІ звинувачують "Газпром"
    Російську компанію звинуватили в тому, що вона "продала якнайбільше газу без зниження ринкових цін". Коли світова газова криза охопила Європу, викликавши зупинку заводів, крах основних постачальників енергії та один із найшвидших темпів зростання рахунків за електроенергію, "Газпром" отримав найвищий прибуток в історії.

    Концерн повідомив про рекордний чистий прибуток у 582 млрд рублів (5,86 млрд фунтів) з липня по вересень у порівнянні з чистим збитком рік тому. При цьому "Газпром" очікує на "ще більш вражаючі результати" за жовтень-грудень.

    Успіх "Газпрому", йдеться в матеріалі The Guardian, в отриманні прибутку на тлі глобальної газової кризи знову викликав звинувачення в тому, що Кремль використовує величезні резерви як політичну зброю проти Заходу та його союзників. Проте російський уряд заперечує це.

    Але "Газпром" має зважити переваги збереження рекордно високих цін на газ із довгостроковими комерційними та фінансовими міркуваннями, каже директор із газових досліджень консалтингової компанії Rystad Energy Карлос Торрес Діас. Якщо газ залишиться недоступним за ціною, споживачі можуть прискорити перехід до екологічно чистих альтернатив або знайти інші джерела газу.

    "Сподіваюся, що такий шантаж не пройде і Європа зробить відповідні висновки щодо зменшення залежності від енергоресурсів із РФ. Потужність української ГТС становить 145 млрд куб. м. Це досить, щоб забезпечити весь експорт "Газпрому" в ЄС навіть без інших існуючих газопроводів ("Північний потік", "Ямал – Європа" та ін.) Яка необхідність будувати "Північний потік-2"?", – додав Макогон.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми