Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Ціни на газ у 2022 році - прогноз

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: ціни, газ

  Вартість газу на європейському ринку залишатиметься дуже високою протягом усього опалювального сезону 2021−2022 років. Потім ціни можуть знизитися, проте значного падіння не очікується.

  45_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Для ринку природного газу, на думку директора аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитра Чуріна, на європейському континенті істотну роль буде грати погодний фактор в січні і лютому. Якщо зима буде більш теплою, то і перехідні з сезону в сезон залишки запасів природного газу в сховищах будуть вищі. Крім того, важливі і геополітичні фактори, в тому числі запуск або не запуск «Північного потоку-2».

  «Це залишається в центрі уваги всіх учасників енергетичного ринку. Але, як відомо, не існує проблеми з транзитом газу з Росії в Європу, існує проблема з позицією Росії не збільшувати транзит газу по українській газотранспортній системі», — говорить Чурін.

  На європейському ринку газу напруга, швидше за все, спаде лише з закінченням зимового опалювального сезону, і це допоможе збити ціни, вважає глава департаменту з корпоративного аналізу групи ICU Олександр Мартиненко.

  Але перед регіоном, як і раніше, стоятимуть проблеми низьких запасів у сховищах, конкуренція за обсяги морських поставок СПГ з азіатськими покупцями. «Дії російських постачальників можуть залишитися непередбачуваними аж до запуску СП-2», — міркує Мартиненко.

  Щодо ф’ючерсів на природний газ — в Європі зараз видно два періоди, каже аналітик ІК Сoncorde Capital Дмитро Хорошун. Перший — це все ще надзвичайно високі ціни до березня — близько 1100 доларів/тисячу кубометрів. Другий — просто високі ціни з квітня-близько 550−650 доларів/тисячу кубометрів.

  «Потрібно враховувати, що ринки ф’ючерсів дуже мінливі і на них сильно впливає те, що відбувається в моменті. Тобто, якщо спотова ціна сильно впаде, то будуть сильно переоцінені і віддалені періоди», — уточнив Хорошун.

  Нагадаємо, базовий сценарій економічного і соціального розвитку України передбачає середньорічну ціну імпортного газу в 2022 році на рівні 220 доларів за тисячу кубометрів. Це значно нижче, ніж поточні ціни.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми