Вартість електроопалення приватних будинків в Україні зросте майже в два рази в порівнянні з груднем минулого року при аналогічному споживанні і з урахуванням режиму економії. Опалювати будинок газом все ще буде дорожче, але різниця у вартості послуг істотно скоротиться.
Такі висновки можна зробити, виходячи з даних постачальника електроенергії «Закарпаттяенергозбут» (група Tolk), які UBR.ua надала директор компанії Наталія Німець.
Вона навела як приклад рівень оплати одного зі споживачів компанії, який опалює будинок на 110 кв. м, при цьому планує споживання і використовує зонний спосіб обліку е/е. У грудні 2020 року цей споживач витратив 2117 кВт-год електроенергії (вдень — 461 кВт-год, вночі – 1656 кВт-год), а заплатив за ресурс 1160 грн.
Цього року при тому ж обсязі споживання і режимі економії йому доведеться заплатити вже 2166 грн, розповідає Німець. Разом з тим на обігрів аналогічного за площею будинку газом минулого року інший споживач витрачав 400 куб. м ресурсу, що обходилося йому в 3100 грн. Цього року послуга подорожчає до 3200 грн.
Отже, каже експерт, при економному і спланованому споживанні обігріватися електроенергією поки що вигідніше. Так само і щодо квартир. Але однозначно, що загальна сума в квитанціях за електроенергію (а відповідно і за електроопалення) цього року, після скасування пільгового тарифу на електроопалення, зросте.
«В принципі, як бачимо, подорожчає і обігрів за допомогою газу, і при цьому не потрібно забувати, що зараз для населення тариф на газ регулюється», — зазначила Німець, додавши, що платіжки за газ у разі, якщо ціни «відпустять у вільне плавання», зростуть в рази.
Заощадити на електроопаленні можна завдяки встановленню двофакторного лічильника: за грудень прогнозований рахунок мешканця Ужгорода, розповідає Німець, становитиме 2165 грн при використанні зонного приладу обліку. Без зонного обліку — 3556 грн, тобто майже на 1400 грн більше.