Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Кремль поставив газовий ультиматум Європі

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ

    Росія не визнає своєї відповідальності за газову кризу в Європі. При цьому в РФ готові збільшити постачання блакитного палива, що, ймовірно, сприятиме закінченню енергокризи, але якщо європейці перейдуть на довгострокові контракти.

    7479_769.jpg (50.02 Kb)

    Про це заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак в інтерв'ю російському телебаченню, повідомляє Інтерфакс. Зазначимо, що перехід на довгострокові контракти фактично спричинить ще більшу залежність ЄС від газу з Росії.

    "Мене дещо здивувала заява керівника такої шанованої міжнародної організації, як МЕА, яка намагається перекласти, як кажуть, з хворої голови на здорову проблему, що виникла сьогодні у європейських споживачів. Жодного стосунку до цього не має ні Росія, ні наша головна компанія – "Газпром", – заявив Новак.

    При цьому Росія в умовах нестачі газу в Європі відмовилася від усіх додаткових потужностей та постачала блакитне паливо лише в межах контрактів. У результаті РФ повністю заповнили газові сховища, а в Європі вони залишилися напівпорожніми в умовах опалювального сезону.

    "Ми можемо постачати (більше газу до Європи – ред.), у нас величезні ресурси, але будь-який видобуток – це інвестиційний проєкт, який вимагає часу, щоб проєкт окупився та залучити інвестиції. Тому має бути зрозуміла збутова політика", – сказав політик.

    За інформацією Gas Infrastructure Europe за 12 січня (це останні дані), запаси газу в підземних сховищах Європи становили 49,33%. Для порівняння: минулого року у цей же період ПСГ були заповнені на 65,19%, а 2020-го – на 82,99%.

    Нинішнє загострення дефіциту газу в Європі багато в чому пов'язане з тим, що російський "Газпром" з 21 грудня припинив прокачування газопроводом "Ямал – Європа". З того часу "труба" працює в реверсному режимі та качає паливо з Німеччини до Польщі.

    Проте ринкові ціни на газ поки що далекі від рекордних $2000 за тис. куб. м, які фіксувалися у жовтні та грудні. Із цим Європі допомогла погода: відлига дозволила витрачати менше палива, а сильні вітри збільшили виробництво енергії на вітрових електростанціях.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми