Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Путін хоче повністю зупинити транзит газу через Україну

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: транзит, газ

    Скандальний російський газопровід "Північний потік-2" слугує підготовці до вторгнення РФ в Україну. Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що "труба" побудована для того, щоб у разі нападу на нашу країну Росія могла безперешкодно постачати газ до Європи.

    4589_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    "Ми на 100% впевнені, що "Північний потік-2" має єдину мету – закрити Україну в транзиті газу", – сказав Вітренко. Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

    Зазначимо, газова криза в Європі багато в чому відбувається через те, що Росія хоче запустити скандальний трубопровід "Північний потік-2", оминаючи єврозаконодавство. Президент РФ Володимир Путін на засіданні уряду заявив, що як тільки Європа дасть "зелене світло" запуску, то ціни зміняться.

    Водночас "Газпром" продовжує занижувати постачання газу до ЄС, а ціна палива залишається високою. Станом на 17 січня 2022 року вартість газу в Європі майже в 5 разів більша, ніж роком раніше. За даними біржі ICE Futures, ціна палива становить $1033 за тисячу куб. м (86 євро за МВт-год).

    Замість ЄС газ іде у Китай

    17 січня, "Газпром" на сайті відзвітував про підсумки першої половини січня (видобуток та постачання). У компанії зазначили, що експорт газу до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" зростає. Обсяг поставок за першу половину січня у півтора раза вищий за аналогічний показник 2021 року.

    При цьому обсяг активного газу в європейських підземних сховищах на 25% (на 15,6 млрд куб. м) менший від торішнього рівня (дані Gas Infrastructure Europe). Відібрано вже 62,6% обсягу газу, закачаного в літній період.

    Обсяг активного газу в європейських сховищах на 15 січня становив лише 46,9 млрд куб. м. Для порівняння, це на 1,091 млрд куб. м нижче за історичні мінімальні значення на цю дату.

    Водночас запаси газу в ПСГ України знизилися до 12,6 млрд куб. м. Це на 44,2% (на 10 млрд куб. м) нижче за показник минулого року і на 2,7 млрд куб. м менше, ніж на дату початку закачування у квітні 2021 року.

    Незважаючи на те, що Росія збільшила постачання палива в деякі напрямки, досі ігноруються потужності газопроводу "Ямал – Європа". "Газпром" із 21 грудня не бронює потужності трубопроводу, що йде через Білорусь та Польщу.

    Всього на аукціоні 17 січня пропонувалося забронювати 89,1 млн куб. газу на добу на польській ділянці, проте пропозиція залишилася незатребуваною. Така ж ситуація була і в грудні, а на січень "Газпром" забронював близько 19,3 млн із запропонованих 89,1 млн куб. м, свідчать дані платформ GSA Platform та RBP.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми