Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Путін хоче повністю зупинити транзит газу через Україну

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: транзит, газ

    Скандальний російський газопровід "Північний потік-2" слугує підготовці до вторгнення РФ в Україну. Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що "труба" побудована для того, щоб у разі нападу на нашу країну Росія могла безперешкодно постачати газ до Європи.

    4589_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    "Ми на 100% впевнені, що "Північний потік-2" має єдину мету – закрити Україну в транзиті газу", – сказав Вітренко. Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

    Зазначимо, газова криза в Європі багато в чому відбувається через те, що Росія хоче запустити скандальний трубопровід "Північний потік-2", оминаючи єврозаконодавство. Президент РФ Володимир Путін на засіданні уряду заявив, що як тільки Європа дасть "зелене світло" запуску, то ціни зміняться.

    Водночас "Газпром" продовжує занижувати постачання газу до ЄС, а ціна палива залишається високою. Станом на 17 січня 2022 року вартість газу в Європі майже в 5 разів більша, ніж роком раніше. За даними біржі ICE Futures, ціна палива становить $1033 за тисячу куб. м (86 євро за МВт-год).

    Замість ЄС газ іде у Китай

    17 січня, "Газпром" на сайті відзвітував про підсумки першої половини січня (видобуток та постачання). У компанії зазначили, що експорт газу до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" зростає. Обсяг поставок за першу половину січня у півтора раза вищий за аналогічний показник 2021 року.

    При цьому обсяг активного газу в європейських підземних сховищах на 25% (на 15,6 млрд куб. м) менший від торішнього рівня (дані Gas Infrastructure Europe). Відібрано вже 62,6% обсягу газу, закачаного в літній період.

    Обсяг активного газу в європейських сховищах на 15 січня становив лише 46,9 млрд куб. м. Для порівняння, це на 1,091 млрд куб. м нижче за історичні мінімальні значення на цю дату.

    Водночас запаси газу в ПСГ України знизилися до 12,6 млрд куб. м. Це на 44,2% (на 10 млрд куб. м) нижче за показник минулого року і на 2,7 млрд куб. м менше, ніж на дату початку закачування у квітні 2021 року.

    Незважаючи на те, що Росія збільшила постачання палива в деякі напрямки, досі ігноруються потужності газопроводу "Ямал – Європа". "Газпром" із 21 грудня не бронює потужності трубопроводу, що йде через Білорусь та Польщу.

    Всього на аукціоні 17 січня пропонувалося забронювати 89,1 млн куб. газу на добу на польській ділянці, проте пропозиція залишилася незатребуваною. Така ж ситуація була і в грудні, а на січень "Газпром" забронював близько 19,3 млн із запропонованих 89,1 млн куб. м, свідчать дані платформ GSA Platform та RBP.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми