Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Європа шукає альтернативу російському газу

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: газ

  В адміністрації США підкреслюють, що Москва залежить від продажів енергоресурсів не менше, ніж Європа від їх поставок.

  4682_769.jpg (50.02 Kb)


  Адміністрація Джо Байдена опрацьовує з європейськими країнами і виробниками енергоресурсів у всьому світі можливості поставок палива в Західну Європу, якщо президент Росії Володимир Путін скоротить експорт нафти і газу в помсту за санкції, які будуть введені в разі вторгнення в Україну.

  Про це повідомив Голос Америки.

  "Ми шукаємо додаткові обсяги природного газу неросійського походження з різних регіонів світу - від Північної Африки і Близького Сходу до Азії і США", – заявив високопоставлений представник адміністрації.

  Розроблюваний план покликаний заспокоїти європейських союзників, стривожених тим, що Росія може використовувати поставки енергоресурсів в якості зброї.

  Москва постачає в Європу приблизно 40% споживаного нею газу, а запаси енергоносіїв в Європі в останні кілька місяців значно зменшилися через скорочення російських поставок.

  Ще один високопоставлений представник адміністрації підкреслив, що експорт нафти і газу приносить приблизно половину доходів в російський федеральний бюджет, і це означає, що Москва залежить від продажів енергоресурсів не менше, ніж Європа від їх поставок.

  "Якщо Росія вирішить використовувати постачання природного газу і нафти в якості зброї, це не залишиться без наслідків для російської економіки", – заявив чиновник.

  Відзначається, що прес-секретар Білого дому Джен Псакі відмовилася підтвердити повідомлення про те, що Катар є однією з країн, до яких звертаються США і європейські союзники.

  "Наш підхід не пов'язаний з якоюсь однією країною або окремою організацією", – заявила вона на брифінгу для журналістів у вівторок, додавши, що адміністрація працює з великими покупцями і постачальниками зрідженого природного газу, щоб при необхідності перенаправити його потоки в Європу.

  Президент Байден планує зустрітися з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані в Білому домі 31 січня. Білий дім повідомив, що однією з тем їхніх переговорів стане забезпечення стабільності світових поставок енергоносіїв.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми