Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Євросоюз почав шукати заміну "Газпрому"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Євросоюз, Газпром

  ЄС майже на 40% залежить від російського газу. "Газпром", скоротивши постачання блакитного палива, фактично спровокував газову кризу в Європі. Щоб досягти стабілізації ситуації, у Євросоюзі розглядають варіанти диверсифікації постачання.

  1628_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі Апостроф. Однак, думки експертів про те, чи можливо замінити "Газпром" в ЄС розходяться. "На сьогодні повністю замістити обсяги, які постачає Росія, неможливо", – упевнений президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

  Оптимістичніше налаштований провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський. Він вважає, що за бажання ЄС може за три роки вдвічі скоротити обсяги постачання блакитного палива з РФ.

  "Я вважаю, що за три роки частка російського газу на європейському ринку може скоротитися вдвічі – приблизно до 20%", – пояснив експерт. Раніше головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що замість РФ постачати блакитне паливо можна з Катару, Азербайджану та США. Крім європейських постачальників ці країни можуть частково замінити функції росіян.

  Гончар зазначає, що Азербайджан може постачати до 10 млрд кубів (більше не дозволяє пропускна здатність газопроводу). На збільшення обсягів потрібні ресурси самого Азербайджану. Водночас Катар та США постачають скраплений газ.

  Експерти сходяться на думці: наразі альтернативи РФ у постачанні газу до ЄС немає. Однак у майбутньому, якщо нарощувати постачання з інших країн і поступово переходити на альтернативні джерела енергії, фактично монопольне становище "Газпрому" можна подолати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми