Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Американський скраплений газ замінить російський у ЄС

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ

    Європа вже підготувала план на випадок припинення постачання газу з Росії. Значний розрахунок у ЄС покладається на постачання СПГ (скраплений природний газ) – представники союзу вже поговорили з великими постачальниками. У Єврокомісії (ЄК) повідомили, що хочуть, щоб США стали основним постачальником газу. Зазначимо, наразі найголовнішим постачальником є Росія, але, як кажуть у Європі, вона втрачає статус "надійного партнера".

    1984_241672854.jpg (51.35 Kb)

    "Тепер наші моделі показують, що у разі часткового припинення або подальшого скорочення постачання газу "Газпромом", ми, найімовірніше, будемо в безпеці", – цитує главу Єврокомісії (ЄК) Урсулу фон дер Ляєн Reuters. Вона назвала альтернативні джерела постачання, серед яких:

    СПГ

    ЄС уже веде переговори зі Сполученими Штатами, Катаром, Єгиптом, Нігерією та Південною Кореєю щодо збільшення поставок СПГ або шляхом додаткових поставок, або обміну контрактами.

    "Ми також поговорили з великими постачальниками СПГ, щоб дізнатися, чи можемо ми змінити контракти на користь ЄС", – сказала фон дер Ляєн. За її словами, Японія вже готова це зробити.

    Але, звичайно, найбільшим постачальником СПГ до Європи є США. Як заявила офіційна представниця ЄК Дана Спінант, є підстави сподіватися, що 120 танкерів із СПГ, наданих Євросоюзу в січні, можуть забезпечити енергетичну безпеку.

    Про бажання зробити США основним постачальником газу до Європи замість Росії йдеться у документі Єврокомісії "Торгівля СПГ між ЄС та США". У ньому наголошується, що в 2021 році експорт зрідженого природного газу в ЄС вже склав 22 млрд. кубометрів, а в січні 2022-го досяг рекордного значення за місяць – 4,4 млрд кубометрів.

    "[Слід] організувати регулярні консультації з операторами ринку, щоб зробити США основним постачальником газу до Європи", – зазначається у доповіді. Також зазначено, що для цього доведеться попрацювати над інфраструктурою для доставки зрідженого газу.

    Зазначимо, через заниження постачання газу до Європи з боку російського "Газпрому" країни вже почали закуповувати великі обсяги СПГ (скраплений природний газ). Так, у січні на СПГ припало аж 37% імпорту всього газу в єврорегіон. Зазначимо, це стільки ж, скільки постачає "Газпром" (у середньому).

    У фізичному обсязі постачання скрапленого газу склало 11 млрд куб. м. Це новий історичний максимум (попередній був зафіксований у 2019 році – 9,1 млрд куб. м), повідомляють експерти Центру економічного прогнозування ГПБ.

    Трубопровідний газ

    Європа, як заявила фон дер Ляєн, також веде переговори з Азербайджаном щодо збільшення постачання зрідженого природного газу. Але при цьому можливості країни виробляти та експортувати більше палива обмежені.

    Комісар Європейського Союзу з енергетики Кадрі Сімсон на початку місяця навіть відвідала Баку та провела переговори з владою. Вона сказала на брифінгу, що в ЄС сподіваються, що Трансадріатичний трубопровід (TAP) збільшить експорт газу до Європи з Азербайджану, пише Reuters.

    У минулому році через TAP транспортували понад 8,1 млрд куб. м газу з Азербайджану до Європи, з яких 6,8 млрд куб. м було поставлено до Італії. У Євросоюзі сподіваються, що експортні потужності збільшаться до 10 млрд куб. м на рік.

    "Зелена" енергетика

    Євросоюз також розраховує на власні відновлювані джерела енергії, заявила Спінант, зазначивши незалежність від зовнішніх джерел, економічну вигоду та екологічну чистоту.

    Це загалом має стати ключовим планом Європейського Союзу щодо досягнення енергетичної незалежності, якої він так прагне. Наразі газ використовують у межах "зеленого переходу" як альтернативу вугіллю, але не всі фахівці вважають, що це розумно. Як йдеться в матеріалі CNN, це нерозумно ні з погляду екології, ні з енергетичної безпеки.

    У ЄС загалом планують повністю відмовитися від російського газу, а замість нього використати альтернативні джерела енергії. Проте, за словами експертів, Європа зможе повністю завершити "зелений перехід" тільки до 2035 року.

    Фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз готовий до припинення постачання газу з РФ, якщо така ситуація виникне. "Ми також готові до ситуації, якщо російське керівництво вирішить "озброїти" енергетичне питання. У період високого попиту "Газпром" обмежує постачання газу до Європи. Десятирічний мінімум зберігання, відсутність продажів на спотовому ринку – така поведінка вже підірвала довіру до Росії як до надійного постачальника енергії", – йдеться у заяві голови Єврокомісії на сайті ЄС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми