Європейському Союзу для того, щоб відмовитись від російського газу, необхідно знайти 155 млрд кубів газу на рік. Керівництво ЄС вже розробило план відмови від імпорту 2/3 російського газу. Він включає пошук альтернативних поставок і пом'якшення наслідків кризи.
Головною перешкодою є зростання попиту на цей газ, адже саме "блакитне паливо" є надійною опорою при "озелененні" енергетики. Поступове скорочення закупівлі російського газу відбуватиметься у двох напрямках: пошук нових постачальників та розвиток альтернативних способів генерації електроенергії.
Де можна взяти газ:
прокладання Транссахарського трубопроводу з Нігерії до ЄС потенційно збільшить пропозицію на ринку на 30 млрд кубометрів;
будівництво газопроводу Baltic Pipe у 2023 році дозволить імпортувати з Норвегії до Польщі додаткові 10 млрд кубометрів;
розширення Трансадріатичного газопроводу дозволить Азербайджану постачати до Італії на 2,5 млрд кубометрів більше;
розширення алжирського газопроводу "Медгаз" дозволить Іспанії додатково імпортувати 2,7 млрд кубометрів палива.
реанімація газопроводу Nabucco дозволила б постачати з Ірану 23 млрд кубометрів газу.
Найбільшу надію європейці покладають на скраплений газ, переважно зі Сполучених Штатів та Катару. За прогнозами Shell, за наступні 20 років ринок зрідженого газу зросте на 480 млрд кубометрів.
Не все це дістанеться європейцям. По ЗПГ доведеться конкурувати з азіатськими країнами, які традиційно більше споживають скраплений газ.