Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна інтегрується в європейський ринок пального: що буде з цінами

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пальне

    Експерт «Консалтингової компанії А-95» Сергій Куюн розповів, як Україна перебудовується на новий європейський ринок палива після знищення росіянами Кременчуцького НПЗ.

    3465_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Про це він написав у Facebook.
    «Ситуація різко погіршилася після зупинки Кременчуцького НПЗ і потребує оперативних дій з боку уряду. Поки все залишається як є, фактично зупинено контрактування нових обсягів, які через складну європейську логістику та українську бюрократію йдуть дуже повільно», — зазначив експерт.
    За його розрахунками, за формулою Мінекономіки, середня собівартість поставки за останній місяць становить 30,22 і 34,53 грн/л відповідно по бензину А-95 і ДП. Разом з тим регульована ціна на АЗС — 33,53 і 37,43 грн/л.
    Націнка становить 3,31 і 2,90 грн/л, хоча у формулі Мінекономіки вона зафіксована на рівні 4,5 і 5 грн відповідно. «Віднімаємо 2 грн/л витрат на реалізацію, а це зарплата, енергоресурси, вторинна логістика й т.ін., і отримаємо розрахунковий чистий прибуток 1,31 і 0,9 грн/л», — зазначив експерт.
    За його словами, на 1,65-1,8 грн/л вищий заробіток на преміальних видах пального.
    Куюн зазначив, що цей розрахунок справедливий, по-перше, при постачанні залізничних партій, по-друге, при реалізації в західних областях. Для східних, південних і центральних областей слід додати 1 грн/л транспортування бензовозом.
    Але розрахунок вартості імпорту гіпотетичний, тому що фізично потрібних обсягів немає.
    «В цей час імпорт почали головним чином три-чотири національні мережі, але в дуже обмежених обсягах. Більш реальними для ринку центру, сходу і півдня є оптові пропозиції за старими запасами за ціною 35 грн/л на бензин і 40-42 грн/л на ДП. Тому в цих регіонах власник невеликої мережі отримує „гіпотетичний“ нуль, а реально — мінус довжиною 5-6 грн на літрі», — вважає експерт.
    За його словами, дрібні та середні регіональні мережі змушені зупинятися, що призводить до швидкого розорення станцій національних операторів, які теж не мають запасів пального і змушені вводити додаткові обмеження.
    «Зараз звичайне явище, коли за кеш пального немає, тільки для „силовиків“, муніципалітету, корпоративних клієнтів, хоча останнім теж почали вводити ліміти», — повідомив Куюн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми