Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експорт Газпрому в Європу обвалиться на третину у 2022 року

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Газпром

  Експорт газу російської корпорації Газпром у Європу може скоротитися цього року приблизно на третину.

  2359_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)


  Причиною для цього називають вторгнення в Україну, конкуренцію зі скрапленим природним газом і плани переходу Росії на розрахунки в рублях. Про це повідомляє Reuters з посиланням на опитаних аналітиків.

  На Росію припадає близько 40% європейських поставок газу, але Захід після початку вторгнення РФ в Україну намагається відучити себе від російських енергетичних потоків.

  За словами аналітиків, плани стягнути плату за продаж газу "недружнім" країнам у рублях також підірвали перспективи експорту російського газу, оскільки Європа наголосила, що це було "шантажем" і майже одноголосно відмовилася виконувати.

  Перспективи експорту газу з країни-агресорки були підірвані планами стягувати плату в рублях за продаж газу "недружнім" країнам.

  Зокрема Сергій Капітонов з енергетичного центру московської школи менеджменту "Сколково" спрогнозував, що постачання Газпрому в Європу скоротяться на 40-45 млрд куб. м 2022 року з приблизно 150 млрд куб. м 2021-го.

  На думку керівника відділу дослідження ринку газу в Rystad Energy Сіндре Кнутссона, постачання знизяться ще більше. Він не відкидає і припинення потоків через Україну, якщо війна завадить безпечному продовженню роботи газопроводів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми