Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Покупців на російську нафту та вугілля стає важко знайти

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нафта, вугілля

  Експорт російського вугілля у квітні впав більш як на 20%, а з початку року зниження становило 9%, повідомили у міненерго Російської Федерації.

  8021_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Російська вугільна галузь починає відчувати наслідки санкцій за агресію проти України, повідомляє "Коммерсантъ".

  Експортні поставки в лютому становили 14,3 млн т, у березні - 15,1 млн, у квітні - 14,3 млн.

  Якщо в зимові місяці експорт традиційно знижується через логістичні обмеження, то його різке падіння у квітні виглядає нетипово з огляду на вкрай високі експортні ціни.

  Видобування вугілля у Кузбасі за березень знизилося на 9% - до 19 млн т.

  Зменшується видобування як коксівних, так і енергетичних марок. З початку року Кузбас видобував 57 млн т проти 58 млн за січень-березень 2021-го. Найбільше скоротилися відвантаження залізничним транспортом у західному напрямку - на 3,1 млн т, до 23,9 млн.

  Тим часом експорт російської нафти зменшився на 25% у всіх портах. Найбільше скоротилися потоки через Чорне море, повідомив Bloomberg.

  Обсяги, які спрямовуються в Азію з портів на узбережжях Чорного моря, Балтії та Арктики, впали до найнижчого рівня за два місяці.

  Середні морські потоки нафти становили 3,12 млн барелів на добу, що на 25% менше порівняно з попереднім тижнем.

  За чинних ставок експортного мита на сиру нафту такі тижневі поставки принесуть РФ майже $181 млн, що на $60 млн менше, ніж тижнем раніше.

  Протягом тижня спостерігалося скорочення експорту нафти з усіх чотирьох експортних регіонів РФ.

  Поставки нафти Urals і Siberian Light з терміналів у Балтійському і Чорному морях скоротилися на 770 тис. барелів на добу, або на 30%. При цьому експорт з чорноморського порту Новоросійськ обвалився майже на 60%.

  Обсяги поставок із трьох східних терміналів на узбережжі Тихого океану скоротилися на 205 тис. барелів на добу, або на 17%.

  Вантажі з Мурманська, де переробляють нафту, вироблену вздовж арктичного узбережжя, також знизилися і скоротилися на 57 тис. барелів на добу, або на 15%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми