Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

АЗС зупинять продажі пального вроздріб

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: АЗС

  На третьому місяці повномасштабного військового вторгнення росії на територію незалежної України у Києві та регіонах почалися проблеми з паливом на АЗС й не виключено, що роздрібний продаж бензину на АЗС буде припинено.

  3465_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Про це заявив директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн.

  За словами Куюна, через війну трейдери не можуть купувати паливо у рф та білорусі. Крім цього через бої на півдні країни неможливо завозити сировину через морські порти.

  «Після початку війни для українських трейдерів закрилася можливість купувати паливо в росії та білорусі, а також завозити його через морські порти. Нічого не залишається, як закуповувати пальне в Європі. Коли всі почали скуповувати його в сусідніх країнах, там утворився дефіцит і ціни для українських трейдерів виросли», — пояснює Куюн.

  Великі компанії почали підписувати контракти на поставку палива безпосередньо з європейських портів.
  «Виникла логістична проблема. У Європі немає вільного рухомого складу, щоб доставити це паливо в Україну. Зараз виникла особливо велика проблема з бензином, тоді як пропозиції дизельного палива в Україні більше», — продовжує Куюн.
  За прогнозами експерта, в найближчі тижні на заправках буде спостерігатися дефіцит палива, особливо бензину.

  «При наявності палива у продажу будуть введені обмеження на заправку в 10-20 літрів за один раз. Але багато мереж взагалі перестануть обслуговувати роздрібних клієнтів, а будуть продавати паливо корпоративним клієнтам безготівко, але і тут будуть вводитися обмеження. Наприклад, у вантажівку будуть лити не більше 100 літрів дизеля, а в легковик — не більше 20 літрів за раз», — продовжує Куюн.
  Експерт також нагадав, що українцям варто забути про 92-й бензин. Річ у тому, що в Європі він не продається, а вироблявся 92-й тільки на Кременчуцькому НПЗ, який виведений з ладу ракетним ударом з боку Росії. Зараз запаси цього палива закінчуються і взяти його буде ніде.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми