У разі запровадження ЄС ембарго на російську нафту Росія втратить 22-24% надходжень до свого державного бюджету. Це – левова частка всіх соціальних виплат та значна частина витрат на військових.
Про це в ефірі телемарафону розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він підкреслив: нафтове ембарго стане для Росії "дуже болючим" ударом.
"Гроші, які Російська Федерація отримує від нафти, яку продає Європейському Союзу, – це 22-24% загального бюджету Росії у 2021 році. Тому втрата цих грошей – це дуже серйозно. Це реально левова частка всіх соціальних виплат та значна частина витрат на військових. Це буде болісно, сильно і дуже важливо", – сказав він.
При цьому Харченко наголосив, що у разі запровадження ЄС нафтового ембарго, Росія не зможе знайти інших покупців. "Інфраструктурно і логістично ніхто у світі не зможе виступити таким покупцем замість країн Європейського Союзу – бо немає інфраструктури. Нафтопроводи ведуть саме до ЄС. Тому ситуація з погляду для РФ, м'яко кажучи, виглядає сумно", – резюмував він.
Очікується, що Євросоюз вже наступного тижня (починається 2 травня) анонсує шостий пакет санкцій проти Росії через розв'язану нею війну проти України. За попередніми даними, він планує повноцінно запустити нафтове ембарго до кінця 2022 року. Доти ж планується поступово запроваджувати обмеження на імпорт російської нафти.
За словами джерел, знайомих із цим питанням, Європейський Союз має намір [внести до санкційного пакета пропозицію] заборонити російську нафту до кінця року. А до цього – поступово вводити обмеження на її імпорт", – повідомили у Bloomberg.