Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Газпром" виходить із західних бірж

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Газпром

  Уряд країни-терориста заборонив газовому монополісту "Газпрому" розміщувати депозитарні розписки на цінні папери компанії на біржах за межами країни. Депозитну угоду з американською BNY Mellon припинять.

  5212_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)


  Це означає, що розписки російської енергокомпанії не будуть доступні на біржах у Лондоні та Сінгапурі. У свою чергу, власники можуть конвертувати їх у прості акції, щоб отримувати дивіденди, пишуть росЗМІ.

  Причому "Газпром" вже попередив і Лондонську та Сінгапурську фондові біржі про делістинг депозитарних розписок. Завершити процедуру мають не пізніше ніж через 20 днів. На міжнародному ринку акції монополіста були 26 років.

  Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін підписав закон, який зобов'язує всі російські компанії провести делістинг з іноземних бірж та розмістити свої акції на російських. За повідомленнями, закон пов'язаний із обвалом вартості російських компаній на Лондонській біржі після вторгнення РФ до України. І за його допомогою у Кремлі хочуть уникнути тиску на них.

  Сам документ опублікований на порталі правової інформації РФ. Відповідно до нього:

  оборот депозитарних розписок (цінні папери, що засвідчують право власності на акції або облігації іноземної компанії. Вони спрощують торгівлю та розрахунки іноземними акціями) на іноземних біржах має припинитися через 10 днів з моменту опублікування закону;

  компаніям дадуть 5 робочих днів, щоб вжити необхідних заходів для розірвання договорів про розміщення депозитарних розписок.

  Додамо, що на іноземних біржах нині розміщено понад 30 депозитарних розписок юрособ з країни-агресора. У цьому списку також є акції російської "Роснефти".

  "Газпром" – російська енергокомпанія, понад 50% акцій якої належить державі-агресору. Здійснює продаж природного газу та здає в оренду газотранспортну систему. Є найбільшим у РФ виробником і постачальником скрапленого природного газу (СПГ).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми