Уряд Німеччини відкинув припущення, що може активувати газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини, аби компенсувати скорочення потоків газу через Україну. За словами прессекретарки міністерства енергетики країни Аніки Айнхорн, газопровід "помер" – і ніхто не думає про його "воскресіння".
"Північний потік-2" справді помер після того, як Росія напала на Україну. І ніхто не думає переключатися на нього", – передає її слова АР.
При цьому Айнхорн зазначила, що після того, як "Газпром" припинив подачу газу через газовимірювальну станцію "Сохранівка", що розташована у тимчасово окупованій Луганській області (за цим маршрутом проходить близько третини всього обсягу транзиту російського газу через Україну), обсяги транзитного газу знизилися для Німеччини на 25%. Однак цей дефіцит, за її словами, "частково компенсується за рахунок збільшення постачання з Норвегії та Нідерландів".
Айнхорн також зауважила, що більша частина російського газу надходить до Німеччини не через Україну, а російським газопроводом "Північний потік-1". Він був запущений ще у 2011 році, а його пропускна спроможність становить 27 млрд кубометрів на рік.
Нагадаємо, що "Північний потік-2", який мав стати найглобальнішим енергетичним проєктом із постачання газу до ЄС, перетвориться на локальний трубопровід. Сухопутну ділянку "Газпром" вирішив використати для постачання до північно-західних регіонів РФ.
У російській компанії дійшли висновку, що навіть якщо Німеччина зніме всі санкції та вирішить запустити "Північний потік-2", що на цей момент фактично неможливо, запуск може статися лише у 2028 році. "Якщо влада Німеччини вирішить ввести морський газопровід в експлуатацію, в роботу можна буде включити лише одну нитку із завантаженням у 100%. Ввести в експлуатацію другу нитку газопроводу можна буде не раніше ніж у 2028 році", – зазначили в "Газпромі".