Куюн відзначив поліпшення ситуації з поставками пального з Європи.
Спрогнозувати, якими будуть ціни на бензин до кінця літа неможливо, проте різкого їх підвищення не буде.
Такий прогноз озвучив "Фактам" паливний експерт, директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.
"З великою впевненістю можу сказати, що поки не бачу передумов для подорожчання. Є у нас, так би мовити, запас міцності для того, щоб амортизувати можливе подальше подорожчання пального. Якщо будуть якісь критичні сценарії - зараз лунають прогнози $140-150 за барель - в такому випадку потрібно буде дивитися: може, тоді щось І станеться. Але поки у нас є $120-125 за барель, таких передумов (для подорожчання бензину, - ред.) немає, - підкреслив Куюн.
Ключовою складністю і ризиком для України експерт називає зростання споживання нафтопродуктів в Європі. У зв'язку з цим закуповувати їх там Україні буде складніше, вважає він.
"Відповідно, ускладнюється завдання пошуку цих обсягів для нас. Тому що у нас теж споживання зростає. Ми бачимо, що потихеньку працює економіка. В аграрному секторі досить непогано пройшла посівна, і потрібно буде прибирати цей урожай. А це означає, що буде навантаження на транспорт. І буде високий попит. Багато повертаються зараз, це теж впливає на транспортну інфраструктуру. Тому попит зростатиме, а шукати пальне буде ще складніше. Я думаю, що буде зберігатися така напружена ситуація з пальним, - говорить експерт.
За оцінками Куюна, в цілому ситуація з поставками пального в Україні покращилася, проте у вільному продажу його все одно недостатньо. Він підкреслив, що зараз палива вистачає для критичної інфраструктури та промисловості, але не для приватних споживачів.
- Є черги (на АЗС, - ред.), хоча вони і не такі великі, як були в травні. З позитивних новин - те, що ми вийшли на поставку обсягів, достатніх для критичної інфраструктури, для промисловості. Це найважливіше на сьогодні. Відповідно, все, що буде зверху, буде вже надходити на ринок приватних споживачів. Саме в цьому сегменті споживання ми поки бачимо недостатньо обсягів поставок. Сподіваюся, зможемо протягом місяця-двох поліпшити ситуацію, якщо не буде ніяких "сюрпризів" і форс-мажорів, - резюмував Куюн.