Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

В Україні масово "бодяжать" бензин

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бензин

  Через паливну кризу, що сталася на українських АЗС через повномасштабне вторгнення рф, значно збільшилася кількість контрафакту.

  2882_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Замість бензину українцям продають «горючу суміш», яка за кілька років використання здатна вивести автомобіль із ладу.
  «Через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити, якщо використовуватимемо те пальне, яке сьогодні фактично розводять із невідомою речовиною», — пояснив начальник Головного управління Держспоживслужби у Києві Олег Рубан.
  Як заявив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець, головною причиною зростання частки неякісного бензину в Україні є дозвіл на роботу для нелегальних міні нафтопереробних заводів (НПЗ). Саме вони «в кустарних умовах виробляють спиртове та компонентне пальне».
  «Такі міні-НПЗ заміщують суттєву частку нормального пального, за яким виник дефіцит. Іноді продається пальне такої якості, що його навіть бензином назвати не можна, це просто така горюча субстанція. У результаті зараз отримуємо багато звернень зі скаргами — заправили повний бак та попали на досить серйозні гроші», — наголосив експерт.

  Чорнобривець каже, що частка контрафактного пального на ринку велика — як мінімум до 40%. Найчастіше підробляють бензин, ніж дизельне пальне, приблизно у співвідношенні 70% на 30%.
  За його словами, ця оцінка не підкріплена дослідженнями та має «суб’єктивний» характер. Експерт стверджує, що найгірша ситуація в регіонах та віддалених від обласних центрів населених пунктах, куди якісний бензин із Європи просто не доїжджає.
  Убезпечити авто від заправки неякісним пальним можна, користуючись послугами великих мереж АЗС, уникаючи безіменних автозаправок і невеликих мереж у регіонах — саме вони є основним каналом збуту контрафакту, кажуть експерти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми