Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна нарощує продаж "світла" в Європу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: електроенергія

  Європейська енергомережа ENTSO-E дозволила збільшення експорту української електроенергії до Європи у 2,5 рази. Старт цього заплановано на 30 липня.

  0931______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це у Facebook повідомив голова оператора системи передачі "Укренерго" Володимир Кудрицький. Він наголосив: із 30 липня обсяг експорту української електроенергії становитиме 250 МВт.

  "Для нас це очікуване рішення, оскільки з початку відновлення експорту до ЄС, із перших 100 МВт, ми отримували щоденні звіти технічних фахівців ENTSO-E, які підтверджували: експорт української електроенергії в синхронізованій із континентальною Європою енергомережі відбувається стабільно. Негативного впливу на систему немає", – розповів голова "Укренерго".

  При цьому він наголосив: у ЄС усвідомлюють роль української електроенергії, яка допомагає замістити токсичний російський газ. "А Україні дозволяє заробляти кошти на підготовку до опалювального сезону", – резюмував Кудрицький.

  Нині ж Україна експортує електроенергію до 4 країн Європи. Зокрема:

  до Польщі – 205 МВт/год;

  Словаччини – 50 МВт/год;

  Румунії – 50 МВт/год;

  Молдови – 160 МВт/год.

  Зі свого боку, прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомив, що Кабмін не підвищуватиме тарифи, які перебувають у сфері його відповідальності. Зокрема, на електроенергію – для цього уряд затвердив ухвалу про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електроенергії, які зараз експортують до Європейського Союзу.

  "Рекордні ціни на електроенергію в європейських країнах дозволяють українським генеруючим компаніям заробити значні кошти, які ми пропонуємо частково спрямувати на те, щоб тарифи для українців залишалися стабільними", – зазначив він.

  Прем'єр запевнив: уряд робить усе, щоб тарифи на ЖКП, які перебувають у сфері відповідальності Кабінету міністрів, залишалися стабільними. "Жодного підвищення для людей зараз не планується і не передбачається", – підкреслив Шмигаль.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми