Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

ЄС врізав споживання газу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС, газ

  Рада Європейського союзу ухвалила рішення, згідно якому країнам об’єднання варто добровільно скоротити попит на природний газ на 15% цієї зими.

  3284_769.jpg (50.02 Kb)


  Як ідеться у повідомленні Ради ЄС, документ передбачає можливість для ради ініціювати «попередження ЄС» про безпеку постачання, і в цьому випадку скорочення попиту на газ стане обов’язковим.
  «Мета скорочення попиту на газ — заощадити його цієї зими, щоб підготуватися до можливих перебоїв з постачанням газу з росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю», — сказано в повідомленні.
  Зазначається, що держави-члени ЄС погодилися скоротити свій попит на газ на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п’ять років у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року, вживаючи необхідних для цього заходів на свій вибір.

  У той же час Рада ЄС визначила деякі винятки та можливість застосування часткового, а в деяких випадках і повного відступу від мети обов’язкового скорочення через певні ситуації в деяких країнах-членах.
  Так, рада погодилася з тим, що країни, які не підключені до газових мереж інших країн ЄС, звільняються від обов’язкових скорочень газу, оскільки не зможуть вивільняти значні обсяги газу на користь інших країн-членів.
  Держави-члени, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою та більшою мірою залежать від газу для виробництва електроенергії, також будуть звільнені від необхідності скорочення споживання газу у разі десинхронізації з мережею третьої країни.
  Зможуть обмежити обсяг скорочення країни з обмеженими з’єднаннями енергосистеми з іншими країнами ЄС, якщо вони мають і використовують повною мірою інфраструктуру для прийому зрідженого газу для подальшого постачання до інших країн ЄС.
  Також поблажки зроблені для країн, що закачали до сховищ газу в обсязі більшому, ніж цільовий, якщо вони при цьому сильно залежать від газу як сировини для найважливіших галузей промисловості.
  «Попередження» ж про обов’язковість скорочення попиту на газ Рада ЄС повинна буде приймати за пропозицією Єврокомісії у разі суттєвого ризику серйозної нестачі газу або виключно високого попиту на газ, або ж якщо про це попросять п’ять або більше країн ЄС.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми