Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Кремль зупинив транзит нафти в ЄС через Україну

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нафта, ЄС, транзит

  Росія призупинила експорт нафти південною гілкою нафтопроводу "Дружба". Ця гілка проходить через територію України, нафта по ній поставляється до Угорщини, Чехії та Словаччини. Зупинення транзиту сталося через проблеми з оплатою, і угорська сторона вже запропонувала взяти ці витрати на себе.

  1227_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Також зупинку транзиту підтвердили угорська енергетична компанія MOL і словацький оператор трубопроводів Transpetrol, які є одними з основних покупців нафти, що йде "Дружбою".

  "За даними джерел, платіж від російської трубопровідної монополії "Транснефть" українському трубопровідному оператору "Укртранснафта" не відбувся", – повідомляє агентство. При цьому зазначається, що транзит через Білорусь у напрямку Польщі та Німеччини продовжується.

  Російські ЗМІ при цьому підтверджують припинення постачання. Посилаючись на заяву російської "Транснефти", він стверджує, що транзит через Україну зупинено ще з 4 серпня, бо сплатити за транзит неможливо через санкції. "Укртранснафта" поки що не надала коментарів.

  Прокачування нафти південною гілкою "Дружби" проводиться на підставі довгострокового договору між "Транснефтью" та "Укртранснафтою". Він передбачає надання послуг із транспортування нафти на умовах 100% передоплати.

  Угорська MOL уже заявила, що має резерви нафти на кілька тижнів, і вона працює над рішенням. Зокрема, MOL ініціювала переговори про взяття на себе зобов'язань щодо оплати транзиту через "Дружбу".

  На тлі повідомлень про зупинення транзиту почали зростати світові ціни на нафту. Вартість бареля Brent піднялася на 1,3% до 97,98 долара. Проте ціни на чорне золото залишаються найнижчими від початку повномасштабного вторгнення РФ до України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми