22 серпня ціни на нафту впали, завершивши триденне зростання.
Це сталося через побоювання, що агресивне підвищення відсоткових ставок у Сполучених Штатах Америки може призвести до уповільнення світової економіки і зниження попиту на паливо, повідомило у понеділок британське агенство Reuters.
"Інвестори були занепокоєні, що можливе різке підвищення ставок Федеральної резервної системи викличе економічний спад і знизить попит на паливо. Зміцнення долара США, який коливався близько п'ятитижневого максимуму, також чинило тиск на ціни, оскільки він робить нафту дорожчою для покупців у інших валютах", – заявив генеральний менеджер з досліджень Nissan Securities Хіроюкі Кікукава.
Ф'ючерси на нафту марки Brent із поставкою у жовтні подешевшали на 1,2%, до $95,55 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) із поставкою у вересні, знизилися на 1,2% до $89,65 за барель. І Brent, і WTI росли в п'ятницю третій день поспіль, але за тиждень впали приблизно на 1,5% через зміцнення долара.
Інвестори уважно стежили за коментарями голови ФРС Джерома Пауелла на щорічній Глобальній конференції центральних банків у Джексон-Хоул.
"У представників центрального банку США ще багато часу, перш ніж їм доведеться вирішити, наскільки підвищувати процентну ставку. Вважається, що у ФРС більше можливостей для підвищення ставок, ніж у центральних банків інших великих економік, які є більш крихкими", – заявив у п'ятницю президент ФРС Річмонда Томас Баркін.
Тим часом лідери США, Великої Британії, Франції та Німеччини обговорили зусилля щодо відродження ядерної угоди з Іраном 2015 року, повідомив у неділю Білий дім.