Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Високі ціни на газ допомагають "Газпрому"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Газпром

  Російський «Газпром» зберіг стабільні доходи від продажу газу, оскільки зростання цін компенсувало рішення скоротити постачання до Європи. Компанія зараз постачає до ЄС близько 84 млн кубометрів на день через Україну та Туреччину, порівняно із середнім показником у 480 млн на день торік, пише Financial Times.

  7901_1461960634_re5r.jpg (68.83 Kb)


  Очікується, що скорочення постачань призведе до зростання цін цього року в середньому втричі порівняно з 2021 роком, це допоможе «Газпрому» збільшити загальний виторг на 85%, до $100 млрд, каже нафтогазовий аналітик BCS Global Markets Рон Сміт.
  Минулого року «Газпром» експортував свій газ до Європи та Туреччини за середньою ціною $310 за кубометр, внаслідок чого валовий експортний виторг становив $54 млрд. Тепер, за оцінками Сміта, протягом усього 2022 року компанія постачатиме на 43% менше обсягів, але за середньою ціною $1000 за кубометр.
  За оцінкою енергетичного аналітика Сергія Вакуленка, за поточних цін і постачання «Газпром» заробляє близько €250 млн на день — суму, яку він може втратити, якщо припинить усі постачання газу до Європи. Для порівняння: у 2019 році ця сума становила €290 млн на день.

  Згідно із заявою компанії минулого тижня, у першій половині 2022 року «Газпром» зафіксував чистий прибуток у розмірі $41,75 млрд порівняно з $29 млрд за весь минулий рік. Він виплатив державі дивіденди у розмірі $20 млрд.
  Деякі аналітики кажуть, що підвищення цін спонукало «Газпром» спалити частину газу, який він не постачав. За словами аналітика Refinitiv Вейна Брайана, останніми тижнями компанія щодня спалювала сировину на 8,5 млн фунтів стерлінгів.
  росія намагається вийти на інші ринки, тоді як ЄС активізує зусилля щодо припинення своєї залежності від російських енергоресурсів. Згідно з останніми даними «Газпрому», за перші сім місяців цього року експорт газу до Китаю зріс на 61% у річному обчисленні. Але більшість газопровідної інфраструктури росії веде до Європи, і москва не може легко перенаправити ці продажі кудись, крім свого внутрішнього ринку.
  «У довгостроковій перспективі росія назавжди втратить свій найбільший і найнадійніший експортний ринок», — вважає аналітик Міжнародного енергетичного агентства Грег Молнар.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми