Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Дефіцит електроенергії в Україні - думка експертів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: електроенергії

  У НЕК «Укренерго» повідомили про нові досягнення в експорті української електроенергії. Там кажуть, що у вересні надходження від експорту електроенергії досягли $131 млн. Також наголошується, що сьогодні, коли українська мережа синхронізована з енергосистемою ENTSO-E, можливість експорту електроенергії в Європі відкрита для всіх українських виробників.

  3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  «Україна два з половиною місяці заробляє на експорті електроенергії, ми поступово перетворюємося з прохачів — на стратегічно важливих партнерів ЄС. Це головний результат і успіх нашої синхронізації з ENTSO-E», — повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
  Тим часом найбільша атомна електростанція ЗАЕС зупинена і не подає електроенергію в мережу країни. Це пов’язано з безпекою блоків, які вивели в холодну зупинку через дії російських окупантів, що захопили станцію. Однак відсутність ЗАЕС у системі енергопостачань України буде складно замістити, кажуть експерти.
  «Зупинення блоків було необхідним, вибуття блоків із системи через окупацію станції призведе до серйозних проблем енергозабезпечення країни, особливо в умовах ризиків ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. І навряд чи ми зможемо розширювати експорт у такій ситуації», — прокоментував директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка.
  На його думку, Україна може в пікові моменти зростання попиту на електроенергію купувати електроенергію у країн ЄС, тобто імпортувати електроенергію.
  «Імпорт може бути, але він дуже проблематичний — наша синхронізація з ENTSO-E обмежена об’ємом 300 МВт. Це — невелика величина, а можливості перетоків у нас — 2 ГВт. Можливості імпорту обмежені, а ціна в ЄС величезна, та є дефіцит електроенергії в самому Євросоюзі », — зазначив Володимир Омельченко.
  На думку експертів, зростання споживання електроенергії в Україні в зимовий період може бути пов’язане із потребою використовувати електрообігрів.
  Крім того, якщо в результаті ракетних ударів ЗС рф постраждають станції, що виробляють електроенергію, то обсяг виробництва електроенергії впаде до критичного рівня. Це означатиме необхідність застосування заходів у вигляді віялових відключень споживачів.
  «Поразка генерації може призвести до обмеження енергопостачання. Тобто віяловими відключеннями балансуватимуть систему», — зазначає експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми