Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

росія скорочує видобуток нафти та газу

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нафта, газ

    Через закриття європейських ринків та падіння внутрішнього споживання росія зменшує виробництво нафти і газу. А продукцію, що видобувається, продає за безцінь.

    5596_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    У росії починають зупинятися найбільші виробництва метанолу. Відтак у компаніях «Томськ Газпром», «Щекіназот», «Метафракс», а також «Томета» виникли проблеми.
    Метанол — один з перших переділів природного газу. У росії її сумарна виробнича потужність оцінюється в 4,5 мільйона тонн на рік, експорт становить близько 2 мільйонів тонн.
    Як розповів Борис Кушнірук, економічний експерт, попит на нафту та газохімічну продукцію росії зменшується. Щодо газу, то країна-агресорка сама винна у тому, що обмежує постачання з метою шантажувати Європу. Відповідно, якщо відбувається зменшення попиту, його нікуди збувати. Отже, запроваджується скорочення видобутку.
    Треба розуміти, що з точки зору доходів для російського бюджету нафта більш значуща, ніж газ. Крім того, основні санкції щодо російської нафти навіть не почалися. Вони працюватимуть лише після 5 грудня. Однак росія вже зараз змушена давати значний дисконт, щоб їхню нафту хтось купував.
    Скорочення видобутку — це лише початок
    За словами економічного експерта, найбільшою проблемою росії є те, що з її ринку йдуть компанії, які безпосередньо займаються видобутком.
    Російські нафтові компанії мають ліцензію на видобуток, але розвідкою та безпосередньо видобутком займалися переважно західні компанії. Вихід цих компаній створює довгострокові проблеми для росії, тому що крім компаній, йдуть і технології видобутку, — наголошує Борис Кушнірук.
    Ба більше, щоб визначити, де можна добувати продукцію, потрібно визначити, на скільки родовище комерційно привабливе. Лабораторії, які це роблять, також перебувають за межами росії.
    Таким чином, сукупність усіх цих подій, безумовно, створюватиме величезні проблеми для російського бюджету, відповідно послаблюватиме економіку та наростатиме кризове явище.
    Індія відмовиться від російської нафти
    Днями стало відомо, що індійські нафтопереробники, ймовірно, не купуватимуть російську нафту ESPO. Причинами стали:
    імпорт сирої нафти ESPO коштує на 5–7 доларів за барель дорожче за аналогічні сорти з інших країн, таких як сорт Murban в ОАЕ;
    заява індійського уряду щодо російського вторгнення в Україну;
    постачання з росії займає близько місяця, з інших регіонів-експортерів нафти, таких як Африка та Західна Азія, нафта йде до Індії всього тиждень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми