Світові ціни на нафту знижуються третю сесію поспіль. На тлі заяви Міжнародного валютного фонду ф'ючерси на нафту марки Brent у середу подешевшали на 0,5% до $93,78 за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 0,8% до $88,66 за барель.
Обидва контракти впали на 2% на попередній сесії. 12 жовтня інвестори заявили, що занепокоєні ударом по попиту через ризики глобальної рецесії, які зростають, повідомляє Reuters.
"Міжнародний валютний фонд 11 жовтня знизив свій прогноз зростання світової економіки на 2023 рік та попередив про збільшення ризику глобальної рецесії. Але МВФ також закликав центральні банки продовжувати боротьбу з інфляцією, навіть попри те, що інвестори побоюються, що політики можуть спровокувати різкий економічний спад, надто швидко та надто високо піднявши вартість запозичень", ‒ ідеться у повідомленні.
Президент Федерального резервного банку Клівленда Лоретта Местер заявила, що Федеральна резервна система Сполучених Штатів Америки повинна буде наполягати на посиленні грошово-кредитної політики, оскільки вона ще має контролювати інфляцію.
Долар стрімко виріс, оскільки Банк Англії не завершив свою програму купівлі облігацій. Міцніший долар робить номіновані у цій валюті товари дорожчими для власників інших валют і, як правило, чинить тиск на нафту та інші ризиковані активи. На нафтовий ринок також тисне жорсткість коронавірусних обмежень у Китаї ‒ другому за величиною споживачеві нафти у світі.
Минулого тижня Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи Росію (ОПЕК+), вирішили скоротити свій видобуток на 2 млн барелів на добу. За словами аналітиків ANZ, посилення прогнозів пропозиції після оголошення ОПЕК+ нині проігноровано ринком.