31 жовтня світові ціни на нафту впали на тлі слабших, ніж очікувалося, даних про виробничу активність у Китаї. Це сталося через побоювання, що посилення заходів стримування коронавірусу в КНР скоротить попит.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,7%, до $95,14 за барель після зниження на 1,2% у п'ятницю, повідомляє Reuters. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 0,5% до $87,43 за барель після падіння на 1,3% минулого тижня.
"У Китаї послабили суворі карантинні обмеження через економічну та ділову активність. Імпорт сирої нафти до Китаю за перші три квартали року впав на 4,3% у порівнянні з тим же періодом роком раніше. Це перше річне зниження за цей період як мінімум з 2014 року. Додатковий ризик для попиту на нафту походить і від Європи, оскільки континент, імовірно, вступить у рецесію цієї зими", – заявив аналітик CMC Markets Леон Лі.
Політики Європейського центрального банку також підтримують плани подальшого підвищення відсоткових ставок, навіть якщо це підштовхне ЄС до рецесії та викличе політичне невдоволення.
Водночас найбільші виробники нафти в Сполучених Штатах Америки повідомили про сповільнення зростання продуктивності та обсягів видобутку в Пермському басейні – найбільшому сланцевому родовищі країни.
"Попередження пролунали, коли експорт нафти зі США виріс до рекордного рівня минулого тижня, що частково спричинило зростання цін на WTI на 3,4%. Ціна на нафту марки Brent зросла на 2,4% минулого тижня, зафіксувавши друге тижневе зростання поспіль", – ідеться у повідомленні.
Організація країн-експортерів нафти дотримуватиметься думки щодо зростання попиту на паливо протягом наступного десятиліття. І це незважаючи на збільшення використання відновлюваних джерел енергії та електромобілів, повідомили два джерела в ОПЕК.