Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

ЄС допоможе Україні зі світлом

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, електроенергія

    Можливі імпортні поставки з ЄС обмежені лімітами потужностей, проте ЄК буде їх збільшувати.

    6869_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    Країни Євросоюзу готові постачати Україні електроенергію у разі її дефіциту через ракетні обстріли росіян, зараз йде робота над збільшенням лімітів потужностей.

    Про це сказала єврокомісар з питань енергетики кадрі Сімсон в інтерв'ю УНІАН.

    "У нас є необхідні передумови для того, щоб ЄС постачав електроенергію в Україну. Перший крок був зроблений ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, в чому багато хто сумнівався", - сказала вона.

    За словами Сімсон, електроенергія може передаватися в обох напрямках. Це означає, що Україна може як експортувати, так і імпортувати електроенергію з ЄС.

    "Очевидні країни, які могли б продавати електроенергію Україні - це, звичайно, її найближчі сусіди. Обсяги, які вони можуть надати, обмежені потужностями для торгівлі, узгодженими в рамках Європейської енергомережі ENTSO-E. ми продовжуємо дуже тісно співпрацювати з ними, щоб збільшувати цей ліміт", - пояснила єврокомісар.

    Удар по енергосистемі України:
    10 жовтня 2022 року Російська Федерація розпочала атаки на об'єкти критичної інфраструктури України. У всіх областях почали вимикати світло. Тоді тільки за одну добу було пошкоджено 30% енергетичної інфраструктури України.

    З 10 жовтня атаки на об'єкти критичної інфраструктури не припинялися.

    22 жовтня окупанти знову масово вдарили ракетами по території України. 1,5 млн абонентів у семи областях України залишилися без світла.

    31 жовтня в результаті обстрілу було пошкоджено електропідстанції, об'єкти гідроенергетики та теплової генерації виникли проблеми з електро- та водопостачанням.

    Станом на 1 листопада Україна домовлялася з 12 країнами про постачання обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури.

    За експертними оцінками станом на 1 листопада 2022 року було зруйновано або пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури.

    Крім того, частина електростанцій знаходяться на тимчасово окупованій території, в тому числі Запорізька АЕС, яка є найбільшою атомною станцією в Європі та забезпечувала в Україні 25% споживання.

    Через ці фактори в Україні виник тимчасовий дефіцит електроенергії і з 11 жовтня було припинено експорт електроенергії для стабілізації власної енергосистеми. Комерційний імпорт енергії з ЄС в Україну поки не здійснювався.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми