Українці можуть встановити двозонні лічильники та платити за електроенергію вночі вдвічі менше (0,72 грн за споживання до 250 кВт*год. на місяць). Це дозволить розподілити навантаження на мережі та збільшити споживання електроенергії у нічний період.
"Ми рекомендуємо побутовим споживачем по змозі встановити багатофункціональний прилад обліку – двозонний лічильник", – розповідає директорка "Закарпаттяенергозбут" (група Tolk) Наталія Німець. У такому разі із 7 ранку і до 23 вечора доведеться платити за звичайним тарифом, а з 23-ї до 7 ранку – вдвічі менше (0,72 грн за кожну кВт*годину при споживанні до 250 кВт*год в місяць).
"Зробити споживання більш економним можна, якщо вмикати енергоємні прилади переважно вночі. Це насамперед стосується пральних, сушильних, посудомийних машин, бойлерів, системи електроопалення, кондиціювання тощо. Все це сучасне електрообладнання в переважній більшості "розумне", тож дозволяє програмувати споживання та час роботи", – пояснює вона.
Згідно зі статистичними підрахунками, під час встановлення двозонного приладу обліку та переведення споживання електричної енергії в нічний режим можна зменшити суму платежу за спожиту електричну енергію у розмірі від 10 до 25%.
Тож у разі використання багатофункціональних приладів обліку споживач заощаджує на споживанні електроенергії, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби – і як результат покращується якість енергопостачання.
"Якщо кожен замислиться над енергоощадними заходами, то економія для всієї країни буде гігантською! Ми ж зараз із вами робимо чудеса, збираючи кошти на "байрактари" чи супутники, чому б так само не здійснити диво, заощадивши для держави велику кількість енергоресурсів?" – пояснює вона.
Загалом потенціал для економії електроенергії в Україні залишається на найвищому рівні. Навіть нескладні заходи економії значно покращать ситуацію в країні.