Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

ЄС приготував масштабний удар по Росії

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ЄС, нафта

    ЄС з 5 грудня запровадить ембарго на нафту з Росії, яку доставляють морськими шляхами. Крім того, також впровадять і обмеження на максимальну ціну нафти, яку дозволять купувати в агресора. Деталі такого обмеження все ще обговорюються, хоча певна інформація вже просочилася у ЗМІ.

    6654_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Про те, який удар приготували проти РФ і до чого це призведе.

    Друзі Путіна в ЄС? Чому не хочуть значно обмежити ціну на нафту

    Європейський Союз, незважаючи на загальну позицію покарати Росію та підтримати Україну, далеко не єдиний. Насамперед тут варто згадати про Угорщину. Прем'єр Віктор Орбан побудував свою внутрішню політику на протистоянні Єврокомісії, США, а своїх громадян переконує, що всі проблеми – через санкції. І якби не політика Орбана, ситуація з енергоресурсами була б ще критичнішою.

    Також іноді проти обмеження цін на нафту виступали Греція, Кіпр. Їхня позиція пояснюється високими заробітками від транспортування російської нафти. Тому цим державам невигідно, щоб торгівля російськими ресурсами повністю зупинилася. Незважаючи на це, ЄС таки вдалося досягти певного консенсусу. Обмеження цін на нафту таки застосують.

    "Продовжуються розмови щодо санкцій. Там ще немає того, що хтось їх формально блокує або не блокує. Угорщина послідовно наполягає на тому, щоб більше не застосовувати енергетичні санкції, але вона, як і частина ЄС, погодила підхід до обмеження цін на російську нафту", – розповів колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

    Щоправда, проблема полягає у тому, наскільки таке обмеження буде відчутним. Останні кілька тижнів вартість бареля російської нафти варіюється близько 70 доларів. Наразі в ЄС думають над тим, щоб обмежити ціну до 60 доларів (журналіст Рікард Йозвяк підтвердив саме таку ціну. – Ред.).

    Обмеження працює таким чином: щоб отримати від європейських компаній страховку на транспортування нафти, потрібно, щоб її ціна не перевищувала встановлений максимум. Оскільки більшість страхових компаній з ЄС, це обмеження може вплинути на левову частку ринку.

    За підрахунками групи Макфола-Єрмака (до неї увійшли кілька десятків економістів зі світовими іменами), зниження ціни на нафту поруч із вже затвердженими санкціями призведе до втрат нафтогазових доходів Росії у розмірі 125 млрд доларів. Гранична ціна 60 доларів якраз відповідає цьому сценарію. При цьому, ймовірно, Росія все одно зможе заробити близько 225 млрд доларів. І це велика сума.

    Миттєвий ефект може статися вже в першому кварталі 2023-го, якщо ціну знизять до близько 35 доларів за барель. У такому разі Росія ризикує втратити 250 млрд доларів і зіткнеться з дефіцитом платіжного балансу. Грошей агресору критично не вистачатиме. Але такий сценарій вдарить і по світовій економіці. Російська нафта зникне з ринків, що призведе до зниження пропозиції та світового подорожчання "чорного золота".

    Зеленський вимагає вжити жорсткіших заходів, а Путін – готує відповідь

    "Ми вдячні країнам ЄС, які підтримують нашу позицію. Щодо обмеження цін на нафту. Ми вдячні голосам Польщі та Литви. Ми цей голос чуємо, ми на одному боці. Обмеження будуть, ми розуміємо, що дотиснемо. Але питання не просто зробити заради того, щоб сказати "ми зробили", – заявив президент України Володимир Зеленський, за його словами, обмеження має бути на рівні 30-40 доларів за барель.

    Собівартість видобутку російського газу становить всього близько 20 доларів за барель, розповідає експерт Центру Разумкова Максим Білявський. За його словами, обмеження має бути близько 45 доларів за барель, однак і цього заходу буде недостатньо.

    "Щодо орієнтовної ціни на російську нафту, то я вважаю, що за історичним аналізом вона повинна становити не більше $45 за барель, в той же час зараз собівартість російської нафти становить приблизно $20. Тому нам потрібні інші інструменти після того, щоб не було відвантажень російської нафти навіть за ціною $45 за барель", – пояснює експерт.

    Крім того, Росія вже зараз намагається оминути обмеження. Її нафтопереробка пробує перебудуватись з урахуванням майбутніх змін. Вони активно виробляють нафтопродукти, щоб потім продавати їх у такі країни, як Саудівська Аравія, Китай та інші.

    Також Росія намагається залякати країни, які підтримають обмеження. І президент РФ Володимир Путін, і представники кремлівського режиму заявляють, що відмовляться продавати чорне золото з урахуванням цінової стелі. США та ЄС справді мають побоювання, що без російської нафти світові ціни на нафту зростуть. Однак і Росія у разі відмови від експорту нафти ризикує втратити левову частку свого бюджету.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми