Ціни на російську нафту обвалилися за тиждень на 10% і досягли 52,7 долара за барель. А з урахуванням знижок ціна сягає 42 доларів за барель. Головна причина: трейдери більше не бояться впливу нафтового ембарго та обмеження вартості російської нафти на ринок.
Як ідеться у матеріалі The New York Times, нафтові ринки прокинулися від усвідомлення того, що нові санкції щодо Росії не призвели до дефіциту. "Вважалося, що це дійсно зруйнує російські поставки, і це більше не загроза", – сказав Ніл Кросбі, старший аналітик дослідницької фірми OilX.
Крім того, трейдери розраховують, що подальше підвищення відсоткових ставок центрального банку, спрямоване на стримування інфляції, може перешкодити економічному зростанню в усьому світі й знизити попит на нафту. Такі побоювання поєднуються з припущенням, що Китай, найбільший у світі імпортер енергоносіїв, оживлятиме свою економіку лише поступово, незважаючи на ослаблення обмежень Covid.
"Також зростає усвідомлення того, що відновлення роботи Китаю буде повільною, затяжною справою і що на Європу та Сполучені Штати чекає важка зима в економічному плані", – сказав Девід Файф, головний економіст Argus Media, дослідницької фірми із сировинних товарів.
За даними Argus, Urals, основний сорт нафти в Росії, завантажується на судна в портах Балтійського та Чорного морів за ціною близько 42 доларів за барель. Urals зазвичай продавався за ціною, тісно пов'язаною з Brent. Покупці тепер можуть отримувати величезні знижки близько 35 доларів за барель.
За таких цін у вантажовідправників практично немає проблем із дотриманням цінової стелі, яка була встановлена на рівні $60 за барель. Але західні вантажовідправники та страхові компанії, які стали ключовими виконавцями стелі, як і раніше, побоюються мати справу з Росією, кажуть аналітики, адже вони можуть попасти на великі штрафи, якщо порушать санкції.