Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Поради з купівлі житла у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Сусідня Польща — член Євросоюзу — приваблива для українців країна: і з метою вкладання коштів у нерухоме майно, і для тимчасового чи тривалого проживання.

    3169_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Експерти порталу flombu.com розповіли, як українці можуть придбати нерухомість у Польщі.
    Чи може українець купити житло в Польщі
    Польське законодавство не забороняє іноземцям, зокрема українцям, купувати нерухомість. І процедура купівлі житла громадянами інших країн майже не відрізняється від придбання помешкання поляками. Попри те, отримання права власності на нерухомість у Польщі не надає іноземцям переваг у набутті громадянства чи іншого юридичного статусу.
    Загалом процедура придбання помешкання у Республіці Польща нескладна. А найважливіша її відмінність полягає у тому, що ви купуєте — квартиру чи приватний будинок. І чи маєте намір придбати житло на прикордонних теренах.
    Як купити квартиру в Польщі
    Обираючи квартиру у Польщі, іноземці переважно співпрацюють з агентствами нерухомості. Робота ріелторів у цій країні оплачується у межах 3-4% від суми угоди і реалізується за двома схемами:
    комісійні маклеру оплачує покупець;
    або ж за попередньою домовленістю оплату ріелторові порівну розділяють між собою дві сторони — продавець і покупець.
    Знайшовши об’єкт для покупки у Польщі, варто перевірити його на «чистоту»: чи не перебуває квартира в іпотеці, чи, бува, не існують щодо неї інші обтяження. Для цього слід звернутися до нотаріуса.

    Якщо квартира успішно пройшла юридичну перевірку, українцеві слід відкрити рахунок у польському банку, адже угоди з купівлі-продажу нерухомості у Республіці Польща оплачуються злотими і у безготівковий спосіб.
    Документи, за яким нерухомість у Польщі переходить від власника до іноземного клієнта, — це попередній та основний договори купівлі-продажу.
    Приватний будинок у Польщі
    Придбати приватний будинок у Польщі складніше, аніж квартиру, адже під час купівлі будинку іноземцю потрібен дозвіл від урядової структури — Департаменту дозволів і концесій Міністерства внутрішніх справ Польщі.
    Таке ж схвалення знадобиться українцю, якщо він захоче купити об’єкт на прикордонній території або ж матиме намір придбати землю сільськогосподарського призначення площею понад 1 гектар. Представники міністерства вивчають, чи не загрожуватиме те, що іноземець придбає житло на прикордонні, державній безпеці їхньої країни.
    На міністерський дозвіл доведеться очікувати до 3-4 місяців і сплатити за розгляд звернення приблизно 1500 злотих.
    Які документи потрібні для звернення до Міністерства внутрішніх справ Польщі
    Щоб оформити дозвіл на купівлю приватного будинку або нерухомості, що входить у прикордонну зону, іноземцеві знадобляться такі документи:
    заява від власника нерухомості;
    копія паспорта покупця;
    якщо він приватний підприємець — його установчі документи;
    іпотечна книга, виписка;
    схема ділянки, на якій зведено будинок.
    Коли не потрібно дозволу на купівлю будинку у Польщі
    Однак не всім українцям, охочим стати власниками особняка у Республіці Польща, доведеться звертатися по дозвіл до урядових органів і чекати на схвалення процедури. Купити приватний будинок у Польщі без погодження з Міністерством внутрішніх справ можуть українці, котрі:
    • упродовж не менше 5 років живуть на території Республіки Польща;
    • не менше 2 років перебувають в офіційному шлюбі з громадянином (громадянкою) Польщі і мешкають у цій країні.
    Які податки треба сплатити при купівлі нерухомості в Польщі
    Під час укладання угод у сфері нерухомості сплачується податок на додану вартість (ПДВ).
    Сплата ПДВ при купівлі житла у Республіці Польща відрізняється з огляду на те, з якого фонду придбано помешкання — первинного чи вторинного.

    Купуючи квартиру у новобудові, додатково поповнювати польську казну не доведеться, оскільки вартість помешкання на «первинці» включає ПДВ.
    Якщо помешкання придбано на вторинному ринку, потрібно сплатити 2% ПДВ.
    Окрім податків, під час оформлення договору з купівлі-продажу нерухомості у Польщі не слід забувати про оплату:
    нотаріальних послуг — 2% від вартості угоди;
    реєстрації та оформлення права власності на об’єкт — приблизно 1% від його ціни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми