Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Що буде з цінами на пальне у 2023 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бензин, пальне

  Ціна пального залишатиметься високою через повернення ПДВ, прогнозують в НБУ. Експерти з ринку енергетики також назвали ряд драйверів зростання ціни бензину та дизелю.

  0002_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  З 1 липня повернеться ПДВ на пальне у розмірі 20%, а акциз зросте до 213 євро та 140 євро за 1000 літрів на бензин і дизельне пальне відповідно. Виняток буде лише, якщо пальне піде на потреби військовим.
  У НБУ зазначили, що пальне продовжить дорожчати у наступному році, хоча це й відбуватиметься повільнішими темпами — до 20%.
  Геннадій Рябцев, член Експертної ради Міністерства енергетики, прогнозує, що драйверів зростання ціни пального у наступному році може бути декілька.
  «Недосконалість логістичних ланцюжків і відсутність покладеної на трейдерів відповідальності. Відсутність у державі будь-яких засобів контролю й скорочення обсягів постачань нафтопродуктів на європейський ринок після запровадження ембарго, як 5 грудня, так і 5 лютого наступного року», — заявив він.
  Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн також зауважує, що внаслідок ембарго на російські нафтопродукти ціна пального може зрости.
  «Я це не виключаю, тому, що це означає, Європі доведеться замістити десь 40% постачань свого дизельного палива. Це дуже багато, Європа — дуже великий ринок. Це десь в районі 3 мільйонів тонн на місяць. У нас (в Україні. — Ред.), мабуть, споживання буде десь 5 мільйонів тонн за рік. А тут 3 мільйони на місяць — дуже суттєві обсяги», — каже Куюн.
  Як зросте ціна пального у 2023 році
  Директор «А-95» вважає, що в Європі будуть намагатись замінити російські нафтопродукти й купуватимуть не в агресорки. Однак потрібно зауважувати той факт, що всі ці нові джерела постачання віддалені. Йдеться про Азію, Арабські країни. Також через це зросте й ціна, адже зросте вартість логістики.
  «З Індії, наприклад, танкер іде три тижні, а з російського Приморська — три дні. Звичайно, що це інше транспортне плече, інші ціни й таке інше. Тому я не виключаю, що через цей ажіотаж і великий попит ціна може зростати до якогось періоду, доки ринок не знайде заміну цим ресурсам. А потім, коли це вийде на якісь стабільні рейки, я думаю, що ціна врівноважиться. Ця транспортна складова — вона велика, це буде дорожче, ніж з росії везти, але це не є якісь космічні цифри. Умовно кажучи, це буде дорожче на дві-три гривні за літр — це максимум», — прогнозує Куюн.
  Тому не можна сказати, що це в рази чи в десятки відсотків подорожчання. Я не виключаю, що оці місяці до 5 лютого і лютий — вони будуть напружені, а напруга — це завжди висока ціна.
  «Але знову таки, ми живемо в такий час, що ніхто нічого ствердно сказати не може. Дивіться, як всі очікували нафтового ембарго, можливо, це росіяни розганяли. „Все пропало, ціни злетять, нафти не буде, дефіцит“. І що? Тиждень — два ми прожили з цим, а ціни не те що не зросли, вони впали. Тому от як буде з продуктом, тут теж важко стверджувати. В принципі, по теорії, як воно має бути: зростання ціни, це підтягне вартість на світовому ринку», — додав експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми