Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Чорне золото" оновилося в ціні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нафта, ціна

    Ціни на нафту в четвер, 26 січня, залишаються стабільними. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) піднялися на 31 цент або 0,4% до 80,46 долара.

    2437_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Як повідомляє Reuters, ф'ючерси на нафту Brent зросли на 16 центів, або 0,2%, до 86,28 доларів за барель до 07:45 за Гринвічем.

    Як йдеться в матеріалі, майбутнє ембарго ЄС на російські продукти переробки нафти залишається основним джерелом занепокоєння для ринку.

    Ціни на нафту незначно змінилися після того, як дані показали зростання запасів нафти в США, який був меншим, ніж очікувалося.

    Запаси сирої нафти зросли на 533 тис барелів до 448,5 млн барелів за тиждень, що закінчився 20 січня, що істотно менше прогнозів зростання на 1 млн барелів, хоча, згідно EIA, запаси сирої нафти досягли найвищого рівня з червня 2021 року.

    Як говориться в матеріалі, зростання запасів обмежило зростання цін, оскільки він відображав зниження попиту на паливо на додаток до більш широких побоювань щодо уповільнення світової економіки.

    Війна в Україні та ситуація з нафтою:
    3 грудня 2022 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

    5 грудня 2022 року нафтові санкції ЄС проти Росії набули чинності.

    Стеля цін означає, що з 5 грудня 27 країн Євросоюзу, Великобританія, США, Канада, Японія і Австралія будуть надавати послуги, пов'язані з російською танкерною нафтою, тільки в тому випадку, якщо її закупили за встановленою граничною ціною або нижче.

    З 5 лютого 2023 року буде заборонена закупівля російських нафтопродуктів.

    6 грудня 2022 року віце-прем'єр РФ Олександр Новак заявив про те, що країна-агресор планує створити і запустити механізм, який заборонить російським компаніям торгувати нафтою з країнами в рамках цінової стелі.

    9 грудня 2022 року стало відомо про те, що Росія розглядає можливість скорочення видобутку нафти в якості одного із заходів у відповідь на рішення західних країн про введення стелі цін на нафту.

    26 грудня 2022 року країна-агресор заявила про плани зменшити вплив ембарго шляхом збільшення експорту сирої нафти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми