Українцям, які збираються купити генератор для дому, потрібно розрахувати його потужність та вибрати тип пристрою. Справа в тому, що при покупці генератора легко придбати не те, що потрібно, і переплатити.
На що звернути увагу під час вибору електрогенератора, розповіли в Міністерстві реінтеграції. Відомство склало список із п'яти ключових порад.
Потужність
В першу чергу слід скласти список приладів, що підключаються, і до їх загальної потужності додати 20-30% – це і буде необхідний для генератора показник. Як підрахували в міністерстві, зазвичай для роботи побутових приладів на кшталт холодильника, електрочайника тощо. достатньо генератора на 3 кВт.
А от якщо в будинку є опалювальний котел або електроплита, то знадобиться пристрій більше потужності – близько 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насоса та бойлера краще придбати генератор на 7 кВт.
Тип палива
В Україні найчастіше обирають бензинові чи дизельні генератори. Газові генератори, а також двопаливні (газ плюс бензин) не користуються великою популярністю через високі вимоги до якості газу, низької автономності, складнощів з підключенням до газової мережі та дорожнечі.
При цьому дизельний генератор коштує на 20-40% дорожче за аналогічний за потужністю бензиновий, зате споживає менше палива і здатний довго працювати без перерв. Бензинові моделі, у свою чергу, значно тихіше і менш вимогливі до палива (наприклад, не потрібне спеціальне зимове пальне).
Кількість фаз
Генератор може бути однофазним чи трифазним. Тут треба розуміти, чи серед побутових приладів є обладнання з 3-фазним харчуванням. Якщо такого обладнання немає, підійде однофазний.
Якщо до споживача підходить одна фаза, то напруга живлення буде 220 В. Якщо говорять про трифазну напругу, то це завжди 380 В. До споживачів потужністю менше 10 кВт, як правило, підключають одну фазу – це 99% квартир і будинків.
Тип пуску
У малопотужних генераторах найпоширеніший вид запуску – ручний. Пристрої з ним також найдешевші.
Також існує електронний запуск – за допомогою натискання кнопки або повороту ключа запалювання. Він популярний серед малого бізнесу – пристрій коштує дорожче, проте заощаджується час.
Автоматичний запуск (ATS) підійде для великих будинків або середнього бізнесу. Він дозволяє при відключенні світла перемикатися на живлення від генератора без будь-яких дій користувача. Зазвичай ATS мають дорогі та потужні пристрої.