Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Укренерго планує змінити графіки відключення світла

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Укренерго

    Енергосистема України має суттєві пошкодження через постійні повітряні атаки з боку російських окупантів, унаслідок чого електроенергії не вистачає для покриття потреб усіх споживачів.

    8160______500x317.jpg (39.64 Kb)

    Про те, як визначаються ліміти для різних областей, розказали в Укренерго.
    Оператори системи розраховують доступні ліміти із врахуванням, скільки блоків електростанцій можуть виробляти електроенергію (усі великі ТЕС, ТЕЦ і ГЕС України пошкоджені), стану мережі, попереднього рівня споживання в цей період і низки інших параметрів.

    Головний принцип існування енергомережі — це те, скільки електроенергії вироблено, стільки ж має бути в цей момент спожито. Дисбаланс призводить до аварійних ситуацій.
    Уявіть компанію дорослих, яка постійно замовляла на обід пиріг. Умова була — кожен свій шматок зʼїдає без залишку. Всі завжди були ситі. І довгий час ситуація мала такий вигляд:
    Василь (40 років, зріст 190 см, вага 100 кг, заробляє фізичною працею) — замовляв шматок, що складав 40% пирога;
    Марія (20 років, зріст 170 см, вага 65 кг) — замовляла 20% пирога;
    Михайло і Тетяна — традиційно зʼїдали по 15%;
    найменший учасник обіду — Андрій — завжди був задоволеним шматком в 10%.
    «Зазвичай господиня випікала для них пиріг вагою 1 кг. Але обставини змінилися, і продуктів стало вистачати лише на 0,5 кг. Тож шматки усіх гостей зменшаться на 50% від замовлених, хоча у їх долі від цілого пирога це будуть все ті ж 40%, 20%,15% і 10%», — пояснили в Укренерго.

    Василь з прикладу — це регіони, де розташовано багато важливих промислових підприємств та є велика густота населення, тому там обсяги споживання значно більші.
    «Зменшення або збільшення лімітів для кожної області залежить виключно від розмірів пирога — загального обсягу електроенергії, який здатні виробити українські електростанції після 13 ракетних атак та 15 атак дронами. І збільшити чиюсь частку у розподілі лімітів можна тільки одним шляхом — зменшивши частку когось іншого», — додали в пресслужбі.
    Розподіл пирога, тобто електроенергії, відбувається так:
    кожне обленерго подає в Укренерго загальний прогноз споживання по своїй області для розрахунку граничних обсягів споживання електроенергії із врахуванням міграційних процесів, релокації підприємств, фактичних змін в загальному рівні й структурі споживання та середньомісячньої температури по регіону;
    Укренерго розраховує у відсотках питому вагу кожної області в загальному обсязі споживання;
    ці відсотки розглядає Міненергетики, погоджує або вносить корективи.
    після отримання лімітів обленерго розприділяє обсяг електроенергії для об’єктів.

    «У січні після перевірки показників було виявлено, що деякі обленерго у своїх прогнозах враховували значно нижчі температури, ніж є в цьому сезоні, таким чином намагаючись збільшити свою частку (ліміти) у загальному обсязі споживання. Міненерго зауважило, що такі розрахунки не відповідають дійсності. Після перерахунку з оновленими даними температури ліміти були збільшені, але не на 30-50%, як пропонували обленерго, а на 3% — саме такою, за розрахунками міністерства, є тенденція до зростання споживання. Такий розподіл, з урахуванням актуальних даних, на сьогодні є найбільш коректним», — наголосили в Укренерго.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми