Україна спільно з ЄС має запустити програму обміну газових котлів та колонок на нові енергоефективні. Це дозволить заощадити до 2 млрд кубометрів газу на рік і повністю відмовитися від імпорту блакитного палива.
Як написав на своїй сторінці у Facebook екс-глава "Оператора газотранспортної системи" Сергій Макогон, населення – головний споживач газу. Українські сім'ї витрачають близько 70% блакитного палива. При цьому більшість споживачів використовують застарілі газові котли та конфорки, які спалюють значно більше газу, ніж насправді необхідно для забезпечення опалення та підігріву гарячої води.
Після спільної з ЄС програми заміни лампочок, упевнений Макогон, також необхідно реалізувати програму заміни газового обладнання. Вона буде дорожчою, проте дасть значний ефект та дозволить забезпечити енергонезалежність.
При скороченні споживання навіть на 1 млрд кубометрів це може дозволити вийти на повну енергонезалежність (обсяг видобутку складе близько 18,5 млрд кубів, а споживання без заміни газових котлів і колонок буде на рівні 19,5 млрд кубометрів).
"Мені здається, що це реальніше, ніж побудувати 2 атомні енергоблоки за 6 років до 2030 року за 10 млрд доларів", - зазначив Макогон.