Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експерти рекомендують менше зараз заправлятись на АЗС

  • Джерело: 24.ua.  → Ключові теги: АЗС

    Пальне знову дешевшає. Автогаз впав у ціні за останні дні на 22 копійки, а бензин та дизпальне на 1 гривню. Така тенденція спаду триває вже декілька тижнів. Скільки це триватиме і чи можуть ціни різко розвернутися у бік зросту.

    7239_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Протягом вихідних бензин та дизель знову подешевшали від 1 до 3 гривень за літр. Загалом, у січні середні ціни на пальне зменшилися на 2,5 – 3,1 гривні.

    Цікаво, що попри те, що з 5 лютого набули чинності санкційні обмеження на російські нафтопродукти, які могли спричинити панічні настрої серед населення, ціни на пальне досі падають.
    Бензин та дизпальне здешевшали майже на 6 гривень
    За даними Консалтингової групи "А-95", державна мережа "Укрнафта" декілька днів тому зменшила ціни на всі види пального на 1 гривню: бензин А-95 здешевшав до 45,50 гривні, А-95+ – до 47,50 гривні, а дизпальне – до 49,50 гривні. На АЗС Shell ціна впала на 51 копійку – до 48,39 гривні, а на автозаправних комплексах KLO на 50 копійок – до 48,49 гривні.

    Водночас якщо порівняти ціни "Укрнафти" та мереж економсегмента UPG і "Авантаж", то в останніх ціни на пальне вищі на 0,8–1 гривню.

    Я не пам'ятаю, коли ми востаннє бачили таке падіння цін на пальне, яке спостерігаємо зараз. З початку року мережа "Укранафта" знизила ціни на бензин в середньому на 6 гривень, у решта мереж – на 4–5 гривень. Зниження по дизпальному становить в середньому 3–4 гривні. Такі темпи серйозні, і я бачу, що поценціал до здешевлення ще є: десь у розмірі до 2 гривень на літр.

    Це може трапитися навіть за тиждень чи два тижні. А щодо цін цієї весни, то передумов для підвищення експерт поки не бачить.

    Здешевлення пального відбувається через те, що українські мережі створили рекордні запаси навіть у порівнянні із довоєнними періодами, а поставки не припиняються.

    Ми дуже гарно заходимо у цю весну, із великими запасами. Я не виключаю, що ціна може й надалі падати,
    – додав Куюн.

    Падає та падає: ціни на автогаз у лютому
    Середня ціна на скраплений газ із 8 по 9 лютого у мережах АЗС зменшилась ще на 22 копійки – до 25,78 гривні.

    Найдорожче автогаз коштує на АЗС мережі U.GO – 26,44 гривні. З вчорашнього дня ціна опустилася всього на 7 копійок.
    Найдешевше у мережі "Авантаж 7" – 22,45 гривні, де ціна опустилася на 50 копійок за добу.
    На станціях WOG і Ovis автогаз здешевшав на 52 та 50 копійок за літр – до 26,10 гривні та 25,99 гривні відповідно.
    AMIC й Motto також опустили ціну на 50 копійок, а "Авіас" знизила ціну всього на 11 копійок.

    Чи можливе підвищення ціни після такого стрімкого спаду
    За словами експерта, все залежатиме від того, що буде відбуватися у світі та на ринку. Якщо світова ціна буде зростати, відповідно Україна це відчує.

    Проте ми відчуємо це не одразу, а поступово. Але наголошую, що не факт, чи буде це зростання,
    – пояснює співрозмовник.

    Адже залякування Росії щодо дефіциту пального та зростання цін на нафтопродукти не справдилися. Вперше – з 5 грудня, і як ми бачимо ще й вдруге – з 5 лютого.

    Середні ціни на нафту у світі:

    За даними "Мінфіну" станом на 9 лютого ціна на еталонну марку Brent становить 84,17 долара, що на 29 доларів більше за Urals.
    Російська марка Urals станом на 8 лютого коштувала трішки більше, ніж 55 доларів за барель.
    А марка WTI – 77,69 долара.
    Санкції на нафту серйозно вдарять по Росії
    Гранична ціна на російську сиру нафту становить у межах 60 доларів за барель. Більшість компаній, які займаються морським транспортуванням нафти, дотримуються санкцій та відмовляються купувати нафту, якщо вона вища зазначеної стелі.

    Щодо нафтопродуктів, які продаються з премією до сирої нафти (бензини), зараз становлять 100 доларів за барель. А нафтопродукти, які продаються зі знижкою до сирої нафти (мазути) – 45 доларів за барель.

    Внаслідок лише санкцій, які були введені з 5 грудня, Росія у січні втратила близько 8 мільярдів доларів.
    Крім того, за розрахунками Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря щодня Кремль втрачає 172 мільйонів доларів. А після 5 лютого недоотримуватиме по 280 мільйонів доларів щодня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми