Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Галущенко назвав % пошкодженої енергетики України

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: енергетика України

    На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко, виступаючи у Львові на міжнародній конференції United for Justice.

    20_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    «Сьогодні рік, як росіяни захопили найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію. Вони перетворили її на військову базу і використовують для ядерного шантажу усього світу», — підкреслив він.

    Ворожі ракети літали над атомними станціями. У листопаді 2022 року російська масована ракетна атака об’єктів енергетичної інфраструктури призвела до блекауту на всіх українських АЕС: аварійно відключились енергоблоки та перейшли на дизель-генератори — живлення останньої надії. «Це була реальна загроза повторення сценарію „Фукусіми“ і ядерної катастрофи, яка б торкнулася усього людства. Це ніщо інше як ядерний тероризм», — наголосив Герман Галущенко.

    Об’єкти української енергетичної інфраструктури перебували під російським прицілом з самого початку повномасштабного вторгнення, водночас з жовтня 2022 року росіяни взяли курс на повне її знищення. Близько 50 % енергетичної інфраструктури постраждали від обстрілів.

    «Це цивільна інфраструктура. І її свідоме знищення — серйозний воєнний злочин. Міжнародне гуманітарне право, Женевські конвенції та Додаткові протоколи чітко забороняють напади на цивільні об’єкти, такі як електростанції та електричні мережі», — підкреслив міністр.

    Герман Галущенко наголосив, що воєнними злочинцями є військові, які обстрілюють енергетичну інфраструктуру, а також енергетики, які консультують, як заподіяти максимальну шкоду та допомагають окуповувати енергооб’єкти.

    «Швидкі і нестандартні рішення, допомога міжнародних партнерів та героїчна робота українських енергетиків дозволили Україні виграти битву на енергетичному фронті проти росії цієї зими. Водночас за свої злочини агресор має бути суворо покараний», — резюмував очільник Міненерго.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми