Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Генератори та павербанки українцям ще знадобляться

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення

    До повного відновлення мережі та генерації загроза аварійних відключень електроенергії зберігатиметься. Причина – схеми енергопостачання ще не перебувають на необхідному рівні якості та надійності. Крім того, залишається загроза нових атак по українській енергосистемі. У зв'язку з чим українцям варто тримати генератори та павербанки у режимі готовності.

    20_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив: загроза аварійних відключень електроенергії в Україні залишається навіть попри профіцит 1,5-2 ГВт.

    "Ризик аварій зберігатиметься, поки ми не відновимо наші високовольтні лінії та генераційні потужності. Лінії перебувають у стані "відремонтовані на коліні", оскільки поки що не було можливості відвозити обладнання в заводські умови, відновлювати його капітально або масово замінити на нове", – пояснив Харченко.

    При цьому він наголосив: активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня. Очікується, що тоді почнуть надходити потрібні елементи обладнання.

    Крім того, зазначив Харченко, наразі енергопостачання в Україні не є настільки надійним, як було до пошкоджень. У зв'язку з чим – а також з огляду на загрозу нових російських атак на енергосистему – "генератори та павербанки [українцям] ще знадобляться".

    "Я дуже рекомендував би зберігати той режим готовності до будь-яких несподіванок ще щонайменше протягом декількох місяців. Тому що гарантувати нічого не можна", – резюмував експерт.

    В Україні підготували 10 варіантів підвищення тарифів на електрику

    Водночас радник прем'єр-міністра Юрій Бойко розповів, що нині існує 10 варіантів зміни тарифу на електроенергію в Україні. При цьому в Кабміні визнають, що підвищення тарифів може спричинити невдоволення у споживачів. Проте там впевнені: адресні монетарні субсидії для незахищених верств населення здатні повністю нівелювати соціальну напругу.

    Водночас він висловив переконання, що нинішня система тарифів, за якої ті, хто споживає менше 250 кіловат-годин на місяць, платить 1,44 грн за 1 кіловат-годину, а хто більше – 1,68 грн, є неправильним. "Визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно. Адже "перші 250 кіловат-годин нічим з погляду вартості не відрізняються від наступних", – пояснив радник прем'єр-міністра.

    Також Бойко визнав: наявні варіанти зміни тарифу є "традиційним важким вибором між економічною очевидністю та політичною доцільністю". "Яким буде рішення, побачимо", – резюмував він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми